22 °C, 3.8 m/s, 64.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsRobertam Lagzdiņam 8. vieta Pasaules Kausa posmā
Robertam Lagzdiņam 8. vieta Pasaules Kausa posmā
30/05/2022

Polijas pilsētā Poznaņā aizvadīts Pasaules Kausa smaiļošanā un kanoe airēšanā 2. posms. Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas kanoists Roberts Lagzdiņš izcīnīja 8. vietu 500 metru distancē.

Roberts Lagzdiņš startēja 500 un 1000 metru distancē vieniniekos, un 500 metros iekļuva A finālā, kas cīnās par 1.–9. vietu, bet 1000 metros – B finālā, kas cīnās par 10.–18. vietu. “Piektdien, kad Robertam bija pusfināls 1000 metru distancē, bija ļoti spēcīgs vējš un lieli viļņi, tāpēc starti tika pārcelti uz vēlāku laiku. Tā kā laikapstākļi joprojām nebija nenoskaidrojušies, pirmos plānotos startus, kas bija smaiļošanā, atcēla pavisam, bet kanoisti nobrauca pusfinālus. Roberts savā pusfinālā bija ceturtais – pirmie trīs iekļuva A finālā, Roberts iekļuva B finālā. Jāpiebilst, ka sacensībās bija ļoti spēcīgs dalībnieku sastāvs, bet laikapstākļi bija, es pat teiktu, ekstrēmi, un, piemēram, pagājušā gada pasaules čempions Vācijas sportists neiekļuva pat B finālā,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” pastāstīja Roberta treneris Sergejs Bobkovs.

 

500 metru A fināls bija paredzēts sestdien, 1000 metru B fināls – svētdien. “Sestdien laikapstākļi tikai pasliktinājās, un bija pat izsludināts sarkanais brīdinājums, tāpēc visi sestdien plānoti starti tika atcelti. Nevarēja arī aizvadīt treniņus uz ūdens. Galu galā organizatori pieņēma lēmumu visus B un C finālus atcelt vispār un svētdien aizvadīt visus A finālus,” tā S.Bobkovs. Roberts 500 metru A finālā finišēja astotais no deviņiem braucējiem un līdz ar to izcīnīja 8. vietu, savukārt 1000 metru distancē, vadoties pēc pusfinālu rezultātiem, viņam ir dalīta 10./11. vieta.

 

“Protams, žēl, ka laikapstākļu dēļ Robertam, nebija iespēju nobraukt arī 1000 metru finālu, tomēr kopumā jāsaka, ka, salīdzinot ar Pasaules Kausa pirmo posmu, kas notika pirms nedēļas Čehijā, Roberta rezultāti ir augstāki un arī viņa fiziskā forma uzlabojas,” norāda treneris. Pasaules Kausa 1. posmā Roberts 500 metru distancē iekļuva B finālā un beigās izcīnīja 14. vietu, bet 1000 metru distancē neizkļuva no pusfināla.

 

Nākamais starts R.Lagzdiņam būs Eiropas junioru un U-23 čempionāts smaiļošanā un kanoe airēšanā Serbijas galvaspilsētā Belgradā no 22. līdz 26. jūnijam. Jāatgādina, ka ceļazīmi uz šo čempionātu ieguvuši pieci Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas sportisti: smaiļotāji Kārlis Dumpis un Katrīna Smiltniece un kanoe airētājs R.Lagzdiņš U-23 vecuma grupā un juniores smaiļotāja Melānija Čamane un kanoe airētāja Aleksandra Počtarenko.

 

 

Foto: S.Bobkovs