19.9 °C, 2.3 m/s, 60 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSociālais atbalstsRomu bērniem māca āra spēles
Romu bērniem māca āra spēles
25/07/2017

Vakar dienas centrā “Atbalsts” Stacijas ielā norisinājās āra spēles romu tautības skolas un pirmsskolas vecuma bērniem, kā arī lekcijas viņu vecākiem. Nodarbības vienu reizi mēnesī notiek romu tautības projekta ietvaros, kura mērķis ir palīdzēt Jelgavā dzīvojošām romu tautības ģimenēm integrēties sabiedrībā.

Tie ir izglītojoši un integrāciju veicinoši pasākumi Jelgavā dzīvojošām romu tautības ģimenēm ar skolas un pirmsskolas vecuma bērniem, informē dienas centrs “Atbalsts”.

 

Katra nodarbība ir veltīta atšķirīgiem tematiem. Vakar bērniem notika āra spēles, citās nodarbībās bērni mācījās zīmēt, rakstīt, lasīt, klāt galdu, kā arī izzināja dažādu latviešu svētku tradīcijas. Būtiski, ka paralēli jauniešu apmācībām izglītoties aicina arī viņu vecākus. Piemēram, vakar, kamēr bērni pavadīja laiku āra spēlēs, vecākiem bija paredzēta lekcija par spēļu nozīmi bērnu audzināšanā.

 

Projekta ietvaros bērni un viņu vecāki tiek izglītoti visdažādākajās jomās, bet arī mūsu pilsētas iedzīvotājiem jābūt pretimnākošiem, jo integrācija ir iespējama tikai tad, ja apkārtējie palīdz un izturas ar sapratni.

 

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldība

 

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē