20.1 °C, 1.9 m/s, 87.8 %

Jaunumi

Sākumlapa Jaunumi“Rotaļā” atklāj rekonstruēto peldbaseinu
“Rotaļā” atklāj rekonstruēto peldbaseinu
02/02/2005

Peldbaseina kopējās izmaksas ir aptuveni 113 000 latu. Baseina remontam saņemtas valsts investīcijas un Jelgavas pašvaldības līdzfinansējums.
Projekta īstenošanai Saeima no valsts investīcijām «Rotaļas» peldbaseina renovācijai piešķīrusi ap 100 tūkstošu, bet Jelgavas Dome – 50 tūkstošus latu. “Rotaļas” vadītāja Ilze Putniece atzīst, ka baseins tagad atdzimis daudz krāšņāks, mazajiem pieejamāks un patīkamāks. Viņa norāda, ka peldbaseina atjaunošanā veiksmīgi realizētas izglītības iestādes ieteiktās idejas. Baseina kompleksā iekļauts mazais baseins ar burbuļvannu muskuļu tonusa atslābināšanai, infrasarkanā kabīne, slidkalniņš un ūdens sēne kopā ar masāžu.

30 – 80 centimetru dziļuma baseins ir vienīgais pilsētā, kas paredzēts pirmsskolas vecuma bērniem. Tas galvenokārt domāts, lai tas tiktu maksimāli noslogots un ūdens priekus varētu baudīt pēc iespējas vairāk mazo jelgavnieku.

Drīz šeit peldēsies bērni arī no citiem bērnu dārziem pat no citām pilsētām. Sestdienās peldētapmācība treneru un vecāku klātbūtnē būs arī pārējiem interesentiem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. «Rotaļā» plānots dibināt «bēbīšu peldēšanas skolu», kā arī uzsākt topošo māmiņu ūdens nodarbības un izveidot bērnu centru mazuļiem līdz divu gadu vecumam ar speciālistu konsultācijām, ūdens procedūrām, vingrošanu un citām aktivitātēm.

Ar grupām strādās treneris Osvalds Upenieks.

No 1993.gada peldbaseins nedarbojās. Tā atjaunošana tika sākta 2004.gada pavasarī. Peldbaseina projekta autore ir arhitekte Ilona Priedniece, bet interjeru veidojusi Iluta Melngaile.