14.6 °C, 0.8 m/s, 89.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaRotaļlietu bibliotēka “Ringla” no 8. jūnija atsāk uzņemt apmeklētājus
Rotaļlietu bibliotēka “Ringla” no 8. jūnija atsāk uzņemt apmeklētājus
05/06/2020

Spēļu centrs-rotaļlietu bibliotēka “Ringla”, kas atrodas Jelgavā, Sabiedrības integrācijas pārvaldes telpās Skolotāju ielā 8, no 8. jūnija atsāk savu darbību. Kopš ārkārtējās situācijas izsludināšanas valstī centrs bija slēgts, bet, atsākot strādāt ierastajā ritmā, apmeklētājiem būs jāievēro dažādi piesardzības noteikumi.

Centra vadītājas Dana Didžus un Ināra Kozlovska pēc ilgāka pārtraukuma, kas saistīts ar ārkārtējās situācijas noteiktajiem ierobežojumiem, bibliotēkā atkal gaida bērnus un viņu vecākus. Rotaļlietu bibliotēka apmeklētājiem turpmāk būs atvērta pirmdienās un otrdienās no pulksten 15 līdz 19 un sestdienās no pulksten 9 līdz 13.

 

“Lai viss būtu droši, esam sagādājuši papildus dezinfekcijas līdzekļus, dezinficējot gan telpas, gan pašas rotaļlietas. Lai bibliotēkā varētu nodrošināt divu metru distanci, šobrīd vienlaikus telpās varam uzņemt sešus bērnus. Gadījumā, ja apmeklētāju būs vairāk, ātrāk atnākušajiem bērniem piedāvāsim ņemt rotaļlietas uz mājām, lai spēlēties var arī citi” skaidro D.Didžus. Viņa piebilst, ka, lai arī ārkārtējās situācijas laikā bibliotēkas biedrus nevarēja satikt klātienē, aizvadīto mēnešu laikā tikšanās notikušas virtuāli. Ar videozvanu palīdzību centra vadītājas palīdzējušas bērniem mācībās, kā arī attālināti aizvadītas aktivitātes un spēles, taču nu visi atkal varēs tikties klātienē.

 

Spēļu centrs-rotaļlietu bibliotēka “Ringla” Jelgavā darbojas kopš 2018. gada kā projekts, kura viens no pamatmērķiem ir veicināt romu bērnu un viņu ģimeņu integrāciju. Bibliotēkā ir pieejamas vairāk nekā 300 rotaļlietas, kuras var izmantot ne vien uz vietas, bet arī paņemt uz mājām. Rotaļlietas tiek izsniegtas uz divām nedēļām, taču tās var atnest atpakaļ agrāk vai arī, iepriekš saskaņojot, paturēt ilgāk. Tāpat bibliotēkā tiek organizētas dažādas aktivitātes.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē