16.1 °C, 1 m/s, 86 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiRotaļu iekārtas jāizmanto tām paredzētajā veidā; par bērnu drošību atbildīgi vecāki
Rotaļu iekārtas jāizmanto tām paredzētajā veidā; par bērnu drošību atbildīgi vecāki
18/03/2022

Laikam kļūstot siltākam, pieaug pilsētas rotaļu laukumu apmeklējums, līdz ar to aktualizējas jautājums par bērnu drošību un uzvedību tajos. Jāatgādina – tās ir vietas, kur pastiprināti jāpievērš uzmanība bērnu drošībai un vecākiem, pieskatot savas atvases, jābūt īpaši modriem. Tāpat apmeklētāji aicināti rotaļu laukumos ievērot Jelgavas sabiedriskās kārtības noteikumus un rotaļu iekārtas izmantot tikai tam paredzētajam mērķim un veidā. 

Pašvaldības iestādē “Pilsētsaimniecība” skaidro, ka katru gadu pavasarī pēc ziemas sezonas tiek apsekoti visi rotaļu laukumi, lai pārbaudītu, kur nepieciešami uzlabojumi, piemēram, papildināt smilti, salabot kādu rotaļu iekārtu, veikt labiekārtošanas darbus. Tāpat visos laukumos tiks uzirdinātas smiltis un nomazgātas rotaļu un āra trenažieru laukumu iekārtas. Plānots, ka šie uzkopšanas darbi drīzumā sāksies visos rotaļu laukumos, tostarp bērnu rotaļu un atpūtas pilsētiņā Uzvaras parkā, kur iecerēts arī papildināt šķeldas segumu zem rotaļu iekārtām, smiltis, sakārtot izbradāto zālienu un dobes. Uzvaras parkā ir uzstādīta arī jauna sabiedriskās tualetes ēka, un labierīcības darbu sāks tuvākajā laikā. Līdz tam Uzvaras parka apmeklētājiem joprojām pieejama tualete, kas iedzīvotāju ērtībām ierīkota grimētavas tualetē.

 

“Pilsētsaimniecība” rotaļu laukumu apmeklētājiem atgādina: rotaļu laukumos jāievēro Jelgavas sabiedriskās kārtības noteikumi un rotaļu iekārtas jāizmanto tam paredzētajam mērķim. Nelaimes gadījumā vecāki bieži vien vaino apsaimniekotāju, bet pirmām kārtām jau vecāku pienākums pirms ierīces lietošanas ir novērtēt iespējamos riskus. Tāpat iekārtas ir jāizmanto paredzētajā veidā, un par to atbildība jāuzņemas vecākiem vai personām, kas tajā brīdī bērnu pieskata.

 

Vienlaikus jāatgādina, ka vecāki, kuri savus bērnus atstāj bez uzraudzības, tostarp rotaļu laukumos, var tikt saukti pie administratīvās atbildības. Tieši tāpat kā pie administratīvās atbildības var saukt tos, kuri tīši bojā rotaļu laukumu elementus.

 

 

Iedzīvotāji, kuri pamana bojātas rotaļu iekārtas vai to detaļas, aicināti nekavējoties informēt par to Pašvaldības operatīvās informācijas centru pa tālruni 8787.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē