-4.7 °C, 0.9 m/s, 91.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiRudens stādu parāde Bulduros
Rudens stādu parāde Bulduros
25/09/2008

SAB biroja foto

SAB biroja foto

Ir zināms, ka labākais stādīšanas laiks ir pavasarī un rudenī. Tāpēc Stādu audzētāju biedrība bez Latvijas stādu parādes pavasarī organizē arī Rudens stādu parādi.

Pavisam drīz, sestdien 27. septembrī, no plkst. 09:00 līdz 15:00 Bulduros pie Bulduru Dārzkopības vidusskolas, studentu un pasniedzēju izlolotajā dārzā, jau ceturto gadu pēc kārtas, notiks „Rudens stādu parāde”. Skaistā vieta un krāšnie augi, ko sarūpējuši stādu audzētāji, pelnīti padara  pasākumu par vienu no krāšņākajiem rudens svētkiem.
Dalībnieku skaits ik gadu aug un tie būs sarūpējuši labāko, kas pieejams audzētavās. Aug arī apmeklētāju skaits , kas liecina par to, ka Latvijā netrūkst cilvēku kam interesē, lai tos ietvertu sakopta un zaļojoša vide.
Izstādē jau tradicionāli piedalīsies vadošās kokaudzētavas, tādas kā Latvijas valsts mežu „Kalsnavas kokaudzētava”, z.s. „Bērziņi”, stādaudzētava „Dimzas”, „Blīdenes kokaudzētava”, „Zaļenieku kokaudzētava”, kokaudzētava „Bulduri”, LU botāniskais dārzs un Babītes rododendru izmēģinājuma stacija, tādi pazīstami augļukoku audzētāji kā, z/s „Liepas”, Pūres DIS, z/s Gulbji, Grosa kokaudzētav gan daudzi citi lielāki un mazāki stādu audzētāji kopumā virs 60 dalībnieku.
Izstādi organizē Stādu audzētāju biedrība (SAB) sadarbībā ar Bulduru Dārzkopības vidusskolu, un to varēs apmeklēt bez maksas jebkurš interesents.
Tāpat kā Jelgavā notiekošajā “Latvijas stādu parādē” izstādes laikā būs iespējams vienkopus aplūkot ļoti plašu augu sortimentu, dārza inventāru, kā arī citas dārzniecībā noderīgas lietas, un, protams, interesējošās lietas iegādāties.
Augu sortiments būs tik tiešām plašs. Te jūs atradīsiet visu ko vien sirds kāro, sākot ar sēklām, gumiem, ziemcietēm beidzot ar augļukokiem, dekoratīvajiem kokiem un krūmiem, skujeņiem un daudz, daudz kā cita.
Lai pasākums būtu jestrāks, būs dažādi konkursi, āķīgi jautājumi apmeklētājiem un arī dalībniekiem. Labākie, protams, tiks apbalvoti ar dārzā noderīgām lietām.

Nav noslēpums ka līdzšinējie ekonomiskie apstākļi nelabvēlīgi ietekmē arī stādu audzēšanas nozari. Tomēr stādu audzētāji nav raduši gauzties – viņi strādā. Izstādes ietvaros, plkst 12:00 notiks Stādu audzētāju biedrības un žurnāla Māja un Dārzs organizētā konference „Stādu audzēšanas nozare 2008 gadā”kurā dalību ņems tādi speciālistu aprindās zināmi cilvēki kā A. Svilāns Salaspils NBDdirektors, A. Griķis Bulduru DV direktors, V. Kazaks Kokaudzētavas Baltezers īpašnieks, G. Vītoliņš kokaudzētavas Dimzas īpašnieks un Stādu audzētāju biedrības valdes loceklis, L. Zvejniece LVM sēklas un stādi valdes locekle, A. Neilande Ainavu arhitektu apvienības vadītāja, LVAEI un LLU pārstāvji un citi. Tikšanās mērķis ir uzklausīt ieinteresēto grupu pārstavju viedokli par nozarē notiekošo un iespējām stāvokli uzlabot.

Īpaši tiks runāts par ciešākas sadarbības iespējām starp Latvijas lauksaimniecības universitāti, Bulduru DV un Stādu audzētāju biedrību, kas pārstāv stādu audzētājus kopumā.

Informāciju sagatavoja
SAB biroja vadītājs Andrejs Vītoliņš
Tel. +371 25951565, www.stadi.lv e-pasts
Pasta adrese: Tērvetes 67b, 2.st., Jelgava, LV-3008