27.7 °C, 2.1 m/s, 51.6 %

Pilsēta

Sākumlapa JaunumiPilsētaJelgavas ārstniecības iestādēs pieejamas gripas vakcīnas
Jelgavas ārstniecības iestādēs pieejamas gripas vakcīnas
25/10/2023

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) iedzīvotājiem rekomendē vakcinēties pret gripu, akcentējot, ka vakcinācija ir drošākais un efektīvākais veids, kā pasargāt sevi no smagām slimības formām, jo īpaši cilvēkiem riska grupā. Jelgavā pret gripu var vakcinēties, vēršoties pie ģimenes ārsta, kā arī kādā no trīs pilsētas ārstniecības iestāžu vakcinācijas kabinetiem.

Jelgavā gripas vakcīnas par maksu un arī valsts apmaksātas vakcīnas ir pieejamas pie ģimenes ārstiem, kā arī Jelgavas poliklīnikā, medicīnas sabiedrībā «Optima 1» un Zemgales Veselības centrā (ZVC). Iestādēs norāda, ka gripas vakcīnas jau ir piegādātas un pieejamas iedzīvotājiem. Pieteikties vakcinēšanai un iegūt aktuālo informāciju par gripas vakcīnu iespējams, sazinoties ar Jelgavas poliklīniku pa tālruni 63022101, medicīnas sabiedrību «Optima 1» pa tālruni 63022412 vai ZVC pa tālruni 63084004. Jāpiebilst, ka ZVC vakcināciju veic tikai pēc iepriekšējā pieraksta.

Vienlaikus jāuzsver, ka noteiktām iedzīvotāju grupām valsts nodrošina vakcinēšanu pret gripu bez maksas. Šosezon bezmaksas gripas vakcīnas paredzētas bērniem vecumā no sešiem mēnešiem līdz diviem gadiem, bērniem vecumā no diviem līdz 17 gadiem, kuri pieder pie veselības riska grupām, kā arī pieaugušajiem līdz 64 gadiem (ieskaitot), kuri pieder pie noteiktām veselības riska grupām. Tāpat valsts apmaksāta vakcīna paredzēta grūtniecēm, senioriem vecumā no 65 gadiem, ārstniecības personām un ārstniecības atbalsta personām, kuras, pildot darba pienākumus, ir tuvā kontaktā ar pacientiem, ilgstošas sociālās aprūpes centru darbiniekiem, kuri, pildot darba pienākumus, ir tuvā kontaktā ar klientiem, kā arī ilgstošas sociālās aprūpes centru klientiem. Turklāt senioriem vecumā no 65 gadiem valsts apmaksāto vakcīnu klāstā šoruden pirmo reizi būs pieejama augstas iedarbības vakcīna «Efluelda».

SPKC skaidro – lai saņemtu valsts apmaksātu vakcīnu, šīm noteiktajām iedzīvotāju grupām ir jāvēršas pie sava ģimenes ārsta, kas veiks vakcināciju vai novirzīs uz medicīnas iestādes vakcinācijas kabinetu.