19.7 °C, 2.2 m/s, 96.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedriskajā centrā skatāma Jelgavas Tautas gleznošanas studijas gleznotāju izstāde “Ziedi”
Sabiedriskajā centrā skatāma Jelgavas Tautas gleznošanas studijas gleznotāju izstāde “Ziedi”
06/09/2022

Iestādē “Sabiedriskais centrs”, Skolotāju ielā 8, līdz oktobra beigām skatāma Jelgavas Tautas gleznošanas studijas gleznotāju Kirīnas Platenbergas un Dainas Šulcas izstāde “Ziedi”.

Ziedi iedvesmo – tie ir koši, krāšņi un daudzveidīgi. Mākslinieki ir tie, kas spēj notvert mirkli un palīdz saskatīt krāsu mainīgo daudzveidību.

 

K.Platenberga gleznot sāka 2011. gadā un tas esot bijis kā ceļa sākums uz citu pasauli. Autore saka: “Dabā tāpat kā cilvēka dzīvē ir četri gadalaiki: pavasaris – bērnība, vasara – jaunība, rudens – spēka gadi, ziema – ceļa sākums uz citu pasauli. Arī savās gleznās attēloju  dažādo gadalaiku noskaņojumus, toņus un pustoņus. Dzīve ir deja ar laiku. Laiks ir nenoturams, bet to visu var iemūžināt gleznās. Ceļš ved tālāk uz nākošo apturēto laika mirkli, uz nākošo gleznu.”

 

Savukārt māksliniece D.Šulca jau 13 gadus ir Jelgavas Tautas gleznošanas studijas  dalībniece un studē Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūrā. D.Šulca glezno ar  eļļas krāsām uz audekla un  darbi tapuši iedvesmojoties no pašas fantāzijām un vērojumiem dabā. Autore saka: “Ziedi mums māca, kas ir patiesais skaistums.”

 

Izstāde ir tapusi  sadarbībā ar Jelgavas tautas gleznošanas studiju un ir apskatāma JVPI “Sabiedriskais centrs”, Skolotāju ielā 8, 3.stāvā līdz oktobra beigām, iestādes darba laikā.

 

 

Foto un informācija: Iestāde “Sabiedriskais centrs”