-5.9 °C, 3.1 m/s, 88.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSācies konkurss vidusskolēniem par NATO – “ALIANTE 2008”
Sācies konkurss vidusskolēniem par NATO – “ALIANTE 2008”
22/02/2008

Piekto gadu Latvijas Transatlantiskais jauniešu klubs (LTJK) ir iesaistījies starptautiskā jauniešu konkursa “Aliante” koordinēšanā Latvijā. Konkurss ir par NATO un drošības politiku un katru gadu tas piesaista arvien vairāk aktīvu un mērķtiecīgu vidusskolēnu no visas Latvijas.

Šajā konkursā katram vidusskolniekam ir iespēja pārbaudīt savas zināšanas, kā arī izzināt jauno, paplašināt savu redzesloku. Iepriekšējos gados šis konkurss guvis lielu atsaucību Latvijas jauniešu vidū. 2005. gadā piedalījās aptuveni 400 jauniešu no vairāk kā 100 Latvijas skolām, savukārt 2006. un 2007. gadā – jau 500 vidusskolēnu. Tas pierāda, ka drošības jautājumu un NATO izzināšana joprojām ir aktuāla un saistoša arī jauniešu vidū.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šogad konkurss tiek rīkots trīs kārtās:
– Pirmā no tām notiks tikai ar interneta starpniecību, komandām atbildot uz 20 testa jautājumiem par NATO un drošības situāciju Eiropā kopumā.
– Otrajā kārtā, kurā iekļūs pirmās kārtas veiksminieki, rakstiski jāatbild uz jautājumiem, kas skar ar NATO struktūru, vēsturi, ģeogrāfiju un politoloģiju saistītas tēmas un visu projektā iesaistīto valstu aktuālos drošības jautājumus. Šie pirmie divi konkursa posmi notiks nacionālā līmenī.
– Trešajā kārtā – starptautiskajā finālā – iekļūs katras valsts labākās komandas, kuru skaits būs proporcionāls 2. kārtas dalībnieku skaitam (kopā finālā piedalīsies 40 komandas). Finālā, kas notiks Čehijas militārajā bāzē Prostejovā no 2008. gada 23. līdz 27. jūnijam, tiks pārbaudītas dalībnieku zināšanas un spējas sadarboties starptautiskā vidē, kā arī fiziskā sagatavošana un prasmes risināt stratēģiskus jautājumus. Šī gada vislielākais pārsteigums ir uzvarētāju balva – septiņas labākās komandas augusta vidū dosies braucienā uz Norvēģiju. Uzvarētājiem būs iespēja apmeklēt NATO militāro bāzi, kas atrodas vistālāk ziemeļos, aiz polārā loka, un ir skarbās, bet apburošās ziemeļu dabas ieskauta.

Konkursā “Aliante 2008” var piedalīties visi projekta dalībvalstu skolēni un studenti vecumā no 15 līdz 19 gadiem (kas dzimuši laikā no 1988.g. jūlija līdz 1993.g. maijam), kas ir attiecīgo valstu pastāvīgie iedzīvotāji. Katrai komandai jāsastāv no diviem cilvēkiem, kuri katrs var pārstāvēt dažādas vidusskolas. Šogad strikta prasība visiem dalībniekiem ir labas angļu valodas zināšanas, kas nepieciešamas dalībai finālā. Iegūt detalizētāku informāciju par konkursu “Aliante 2008” un tā noteikumiem, kā arī reģistrēt savu komandu dalībai var projekta mājas lapā – www.project-aliante.org.
Pagājušogad finālā, kas notika Lielbritānijas militārajā bāzē Vācijā, kur divdesmit apvienoto komandu konkurencē trīs latviešu pārstāvētās komandas iekļuva labāko septiņu komandu skaitā, kā rezultātā rudenī jaunieši devās divarpus nedēļu garā braucienā uz ASV, kuras ietvaros uzvarētājiem bija iespēja apmeklēt vairākas ASV militārās bāzes, kā arī Pentagonu.

Projekta “Aliante” organizators ir Čehijas Eiro-atlantiskā asociācija Jagello 2000, kas projekta realizācijā sadarbojas ar tajā iesaistīto valstu koordinētājorganizācijām. 2008.gadā konkurss risināsies Čehijā, Lietuvā, Latvijā, Igaunijā, Vācijā, Gruzijā, Ungārijā, Polijā, Rumānijā, Slovākijā, Ukrainā, Lielbritānijā un ASV.

Sīkāka informācija:
Irīna Ivaškina
Projekta nacionālā koordinatore
Tālr.: +371 28252237
E-pasts:

Informāciju sagatavoja:
Zemgales NVO atbalsta centrs
t. 63021910