23.2 °C, 2.8 m/s, 60.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiUzņēmējdarbībaSadalītas radošuma balvas “Ideju spogulis”
Sadalītas radošuma balvas “Ideju spogulis”
09/12/2022

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) aizvadīta 12. Zemgales reģiona amatnieku un mājražotāju kontaktbirža, kas šogad pulcēja teju 100 dalībniekus. Ierasti kontaktbiržā dalībnieki ne tikai piedāvā savu produkciju pircējiem, bet arī sacenšas par radošuma balvu “Ideju spogulis” dažādās nominācijās.

Visus amatniekus un mājražotājus vērtēja žūrija, meklējot inovatīvas un radošas izpausmes dalībnieku vidū. Rezultātā radošuma balvu “Ideju spogulis” nominācijā “Par idejas pieteikumu” saņēma Daniela Solovjova-Vlasova – viņa piedāvāja kafijas kalendāru ar 15 dažādām kafijām no pieciem dažādām Latvijas kafijas grauzdētavām. Zīmola “Spiiid Botanics” radītāja Gunita Oļipova saņēma novērtējumu nominācijā “Par dizaina risinājumu”. Viņa piedāvāja Latvijā radītas dažāda dizaina dekoratīvās lampas ar īstiem iestrādātiem Latvijas dabas augiem un ziediem. Žūrijas vērtējumā “Par radošu pieeju” balvu saņēma Ievas Jātnieces veidotās stikla rotaslietas, dekori un interjera priekšmeti. “Par veiksmīgu idejas un dizaina risinājumu” tika apbalvots Edgars Gūtmanis ar tomātu pārstrādes produktiem: kaltētiem tomātiem eļļā, kaltētu tomātu pesto, tomātu sulu, tomātu čipsu kraukšķiem.

 

Žūrija piešķīra arī vairākas atzinības. Atzinību kategorijā “Par idejas izstrādi” saņēma Līga Berga, kura piedāvā aksesuārus – atstarotājus, kas ir īpaši aktuāli gada tumšākajā laikā. Savukārt pārējās atzinības piešķirtas kategorijā “Par radošu pieeju”. Atzinību šajā kategorijā ieguva: Andis Legzdiņš ar apgleznotām koka paplātēm, Edgars Brokāns ar epoksīda dizaina izstrādājumiem, Otto Lodiņš ar medus suflē, Aija Vārava ar multifunkcionālu balzāmu ādas kopšanai, Daiga Igaune par rūķu salidojumu, piedāvājot aveņu ievārījumu un sīrupu, kā arī Tālis Ginters ar koka izstrādājumiem. Guna Erba kopā ar jaunāko kontaktbiržas dalībnieci – sešgadīgo meitu Elzu – ieguva ZRKAC specbalvu. Meitene apbūra klātesošos ar stāstījumu par batikotu auduma maisiņa tapšanu.

 

Kontaktbiržā piedalījās amatnieki un mājražotāji no Jelgavas pilsētas un tuvumā esošajiem novadiem un apdzīvotajām vietām: Ozolniekiem, Bauskas, Tukuma, Rīgas, Ziedkalnes, Platones un citiem, kā arī no attālākām vietām – Ludzas, Siguldas, Salaspils Jūrmalas, Ogres, Jēkabpils un Viesītes.

 

 

Foto: Jelgava.lv, ZRKAC

 

Informācija: Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs