23.3 °C, 3.2 m/s, 41 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaSaeima “Jelgavas Vēstnesim” aizliedz iznākt biežāk nekā reizi mēnesī
Saeima “Jelgavas Vēstnesim” aizliedz iznākt biežāk nekā reizi mēnesī
29/10/2020

2. novembrī stājas spēkā likuma grozījumi, kas aizliedz pašvaldībām drukātajos izdevumos iedzīvotājiem bez maksas sniegt informāciju biežāk nekā reizi mēnesī. Tas nozīmē, ka turpmāk jelgavnieki “Jelgavas Vēstnesi” savā pastkastītē neatradīs katru ceturtdienu, kā tas bija ierasts jau 13 gadus. Tādu lēmumu Saeima pieņēma, neskatoties uz pašvaldību, Latvijas Pašvaldību savienības un Latvijas Lielo pilsētu asociācijas iebildumiem, ka iedzīvotāju informēšana ir viena no svarīgākajām pašvaldības funkcijām.

“Uzskatu, ka šie grozījumi likumā ir vēl viena vēršanās pret iedzīvotājiem un viņu tiesībām saņemt informāciju no savas pašvaldības. Šie noteikumi ir mērķēti uz sabiedrību kopumā, samazinot tās informētību un izpratni par notiekošo pašvaldībā. Visiem – un jo īpaši mūsu pilsētas senioriem – atvainojamies par to, ka tiek ierobežotas jūsu tiesības regulāri saņemt bezmaksas avīzi, jo saprotam, ka “Jelgavas Vēstnesis” daļai jelgavnieku ir vienīgais informācijas avots. Aicinām ar izpratni pieņemt Saeimas noteiktās pārmaiņas. Tās neesam iniciējuši mēs. Toties mēs esam tām gatavi,” uzsver Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

 

Jelgavas pilsētas pašvaldība turpinās reizi mēnesī drukātā formātā informēt jelgavniekus par notikumiem pilsētā. Taču līdz ar jauno kārtību jārēķinās, ka, iespējams, informatīvajā izdevumā nebūs iespējas sniegt aktuālāko informāciju, kas ir jo īpaši svarīgi šajā laikā. “Jelgavas Vēstnesis” reizi mēnesī turpinās iedzīvotājiem skaidrot pieņemtos pašvaldības lēmumus, informēt par jaunumiem, aktualitātēm un pasākumiem pilsētā, par iedzīvotāju iespējām saņemt pašvaldības pakalpojumus, pēc iespējas plašāk aptverot visu jelgavnieku intereses.

 

Nākamais “Jelgavas Vēstneša” numurs iznāks pirms valsts svētkiem – 17. novembrī. Savukārt ik dienu sekot līdzi aktuālajai informācijai pilsētā iedzīvotāji aicināti mājaslapā Jelgava.lv un pilsētas sociālo tīklu kontos.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē