14.4 °C, 2.3 m/s, 95.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaSagaidot pilsētas svētkus, atskaties uz iepriekšējo gadu gājieniem
Sagaidot pilsētas svētkus, atskaties uz iepriekšējo gadu gājieniem
28/05/2021

Klāt mūsu pilsētas svētki – Jelgavas 756. dzimšanas diena. Lai arī šogad to aizvadām citādāk, nekā ierasts, arī šī jubileja paiet ar dažnedažādiem pasākumiem, kurus veido paši jelgavnieki. Ievērojot visus piesardzības pasākumus, šogad izpaliks tradicionālais svētku gājiens, taču tas sniedz iespēju kopīgi ielūkoties pagātnē. Atskatīsimies uz svētku gājieniem pēdējos piecos gados, uzturot dzīvu šo pilsētas tradīciju, kurā kopīgi varēsim atkal iesaistīties jau nākamgad.

Pilsētas svētku gājiens gadu gaitā ir kļuvis par vienu no galvenajiem svētku notikumiem, pulcējot Jelgavas iestādes, biedrības un organizācijas, skolas un bērnudārzus, mākslinieciskos kolektīvus, uzņēmumus un daudzus citus jelgavniekus, kuri ik gadu kopā mēro ceļu no Lielās un Pulkveža Oskara Kalpaka ielas krustojuma līdz Jelgavas kultūras namam. Kopš 2014. gada gājiens tiek mērīts ne vien pēc dalībnieku skaita, bet arī gājiena garuma, teju katru gadu sasniedzot jaunus rekordus. 2016. gadā gājiens bija gandrīz četrus kilometrus jeb 3976 metrus garš, 2017. gadā tika sasniegts jauns rekords – 4500 metri, 2018. gadā pilsētas svētku gājiens bija 3945 metrus garš, bet 2019. gadā – līdz šim mūsu atmiņās nesenākajā klātienes gājienā – atkal tika uzstādīts rekords, tam sasniedzot 4860 metru garumu.

 

Pērn, 2020. gadā, piedzīvojām pirmo reizi, kad tradicionālais svētku gājiens nevarēja notikt, tomēr jelgavnieki parādīja savu mīlestību pret pilsētu un radošumu, piedaloties simboliskajā Jelgavas pilsētas karodziņa stafetē. Pagājušajā gadā svētku radīšanā iesaistījās vairāk nekā 7000 jelgavnieku, bet rīkotais virtuālais gājiens šoreiz bija mērāms laika izteiksmē – apkopotais karodziņu stafetes video ir teju divas stundas garš.

 

Gadu gaitā gājiens kļuvis arvien kuplāks, pulcējot jaunus pilsētas uzņēmumus, kolektīvus un iestādes un organizācijas. Tāpat tajā piedalījušies tādi viesi kā Jelgavas sadraudzības pilsētu vadītāji, talismani sportisti un dziedātāji, un pat patruļkuģa “Jelgava” komanda. Ierasti gājienu ievada arī motokluba “Zemgales Leģions” eskadra.

 

Ieskaties, kā aizvadīti pilsētas svētku gājieni pēdējos piecos gados!

 

2016. gads

 

2017. gads

 

2018. gads

 

2019. gads

“Facebook” tiešraides ieraksts pieejams ŠEIT.

 

2020. gads

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē