15.6 °C, 1.2 m/s, 89.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSagatavots septītais Jelgavas pamatzināšanu rullis
Sagatavots septītais Jelgavas pamatzināšanu rullis
29/01/2018

Jelgavas pilsētas skolas un bērnudārzi, sagaidot Draudzīgā aicinājuma dienu, tradicionāli dāvinājumā šodien, 29.janvārī, saņēma grāmatas un jauno – jau septīto – Jelgavas pilsētas pamatzināšanu rulli. Tajā trīs dimensijās atklāti infrastruktūras objekti un fakti par pilsētu, akcentējot Jelgavu kā gudru pilsētu. Pamatzināšanu rullī iekļauta informācija par viedajām tehnoloģijām, ko iedzīvotāji izmanto ikdienā, un infrastruktūras attīstību, lai ikviens jelgavnieks izjustu piederību savai pilsētai.

Pilsētas bērnudārzi, skolas, iestādes un uzņēmumi jau ir saņēmuši sešus pamatzināšanu ruļļus. Arī 2017.gadā pamatzināšanu rullī bija iekļauta informācija par viedajām tehnoloģijām un infrastruktūras attīstību. 2016. gadā pamatzināšanu rullī bija iezīmēti Jelgavas pilsētai nozīmīgi vēsturiski fakti, lielākie pasākumi, darbības nozares. 2015.gadā tas bija plakāts “Jelgava vēstures faktos”, 2014.gadā  – „Atklāj Jelgavu!” ar karti, kurā iezīmēti pilsētas unikālie objekti. 2013.gadā sagatavotajā Jelgavas pamatzināšanu rullī apkopoti būtiskākie gada skaitļi par pilsētas vēsturi un desmit sadaļās fakti par šodienu – Jelgavas iedzīvotājiem, savukārt 2012.gadā bērnudārzi un skolas, kurās bērni apgūst pirmsskolas izglītības programmu, dāvanā saņēma pirmo Jelgavas pamatzināšanu rulli – krāsainu plakātu ar informāciju par Jelgavas karogu, ģerboni, logo un saukli.

 2018_posters_druka_594x840mm_5mm_parlaide.jpg

Draudzīgā aicinājuma dienā Jelgavas izglītības iestādes saņēma arī grāmatas. Vidusskolu bibliotēkas papildinās grāmata “Rīgas sargi. Laika stāsti”, sākumskolu un pamatskolu bibliotēkas – izzinošās “Putnu dziesmas” ar audio disku, savukārt bērnudārzi  saņēma “Atlantu bērniem Latvija”. Kā arī visām izglītības iestādēm tika dāvināta Irmas Kalniņas praktisko padomu grāmata “Pie galda”.

 

IMG_4505.JPG

 

Jelgavas pilsēta izglītības iestādēm grāmatas dāvina jau septiņpadsmito gadu pēc kārtas. Šogad Draudzīgā aicinājuma pasākums notika Jelgavas pilsētas bibliotēkas atjaunotajā Krišjāņa Barona zālē.

 

Foto: Jelgavas pašvaldība

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē