24.5 °C, 2.5 m/s, 51.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSaglabāsim mieru un veselo saprātu
Saglabāsim mieru un veselo saprātu
25/09/2014

Publiskajā telpā šobrīd izskanējusi informācija par nacionāla rakstura konfliktu Jelgavā. Mūsu pilsēta vēsturiski ir daudznacionāla, kur dzīvo vismaz pārdesmit dažādu tautību cilvēki, kuri pilsētu uzskata par savām mājām, šeit jūtas droši un ir toleranti savā attieksmē viens pret otru. Šis ir laiks, kad sabiedrība daudzas lietas uztver saasināti. Cilvēciski strīdi un nesaskaņas mēdz būt ģimenēs, skolās, darba kolektīvos. Diemžēl ne vienmēr tie tiek risināti miermīlīgā ceļā.

Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš:
 
Publiskajā telpā šobrīd izskanējusi informācija par nacionāla rakstura konfliktu Jelgavā. Mūsu pilsēta vēsturiski ir daudznacionāla, kur dzīvo vismaz pārdesmit dažādu tautību cilvēki, kuri pilsētu uzskata par savām mājām, šeit jūtas droši un ir toleranti savā attieksmē viens pret otru. Šis ir laiks, kad sabiedrība daudzas lietas uztver saasināti. Cilvēciski strīdi un nesaskaņas mēdz būt ģimenēs, skolās, darba kolektīvos. Diemžēl ne vienmēr tie tiek risināti miermīlīgā ceļā.

Par notikušo bērnu konfliktu Bērnu un jauniešu centra „Junda” zīmēšanas nodarbībā esmu saņēmis Izglītības pārvaldes skaidrojumu un Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes informāciju. Par faktu ir uzsākta administratīvā lietvedība un veikta tiesu medicīniskā ekspertīze. Vainīgo noskaidros policija. Pašvaldības dienesti sadarbojas ar iesaistītajām pusēm. Man ir dziļi nepatīkami, ka sadzīvisks konflikts starp bērniem tiek izmantots nacionālo jautājumu saasināšanai un sabiedrības šķelšanai. 

Pilsētas prioritāte vienmēr ir bijusi iedzīvotāju savstarpējās sapratnes veidošana un drošība. Bet ir priekšvēlēšanu laiks. Dažādi spēki izmanto jebkuru ieganstu, lai radītu nedrošību un apjukumu sabiedrībā. Šajā laikā aicinu jelgavniekus saglabāt mieru un veselo saprātu un bez pārmērīgām emocijām izvērtēt situāciju. Esmu pārliecināts, ka sabiedrība Jelgavā ir saliedēta un ikviens pilsētā var justies droši.