15.6 °C, 2 m/s, 92.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaSāk atjaunot LLU Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes ēkas fasādi
Sāk atjaunot LLU Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes ēkas fasādi
13/04/2021

Šomēnes uzsākta LLU Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes ēkas Svētes ielā 18 fasādes vienkāršota atjaunošana. Plānots, ka līdz rudenim tiks sakārtota ēkas fasāde galvenās ieejas pusē, bet pārējo fasādi atjaunos mazliet vēlāk.

 

“Mūsu fakultātes ēkai pagājušajā gadā apritēja 120 gadu. Vēsture liecina, ka 1900. gadā uzcēla jaunu Jelgavas reālskolas ēku Svētes ielā 18. Fakultātes ēka ir valsts kultūras piemineklis, bet fasāde nav atjaunota kopš sešdesmitajiem gadiem. Saprotams, ka laiks ir darījis savu un šur tur jau nokritis apmetums, bojātas atsevišķas fasādes daļas, tāpēc ēkas fasādes atjaunošana ir ļoti būtiska,” stāsta fakultātes dekāne Andra Zvirbule. Šobrīd no fakultātes pašas resursiem rasta iespēja sākt fakultātes ēkas fasādes vienkāršotu atjaunošanu. “Projektu finansējumu mums nav izdevies piesaistīt, taču fasādes atjaunošana ir gadiem sasāpējis jautājums, kura risinājumam esam atvēlējuši savus līdzekļus. Resursi ir ierobežoti, tādēļ fasādes vienkāršotas atjaunošanas projekts ir sadalīts divās kārtās. 1. kārta paredz atjaunot ēkas fasādi Svētes ielas pusē,” stāsta dekāne. Savukārt 2. kārtā tiks atjaunota pārējā ēkas daļa. Jāuzsver, ka tā būs vienkāršota ēkas fasādes atjaunošana, salabojot tās vietas, kur nokritis apmetums, bojātās detaļas un atsvaidzinot fasādes krāsojumu. “Ņemot vērā, ka tas ir kultūrvēsturiskais piemineklis, neko būtisku mainīt negrasāmies. Jāpiebilst, ka logi visā ēkā un ārdurvis nomainītas jau iepriekš,” skaidro A.Zvirbule.

 

Dekāne atklāj, ka process līdz darbu uzsākšanai bijis garš – konkurss par būvdarbiem divas reizes noslēdzās bez rezultāta, bet trešajā reizē uzvarēja SIA “GS CELT”. Saskaņā ar noslēgto būvdarbu līgumu 1. kārtas ēkas atjaunošanas darbiem jānoslēdzas šoruden. “Kad tiks uzsākti 2. kārtas darbi, atkarīgs no pieejamā finansējuma un no tā, kā veiksies šobrīd. Protams, esam ieinteresēti pēc iespējas ātrāk atjaunot visu ēkas fasādi,” atzīst dekāne.  

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē