23.2 °C, 2.3 m/s, 55.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaSāk grants seguma ielu atputekļošanu
Sāk grants seguma ielu atputekļošanu
17/05/2024

Pilsētā uzsākta grants ielu atputekļošana. To paredzēts veikt 46 ielu posmos ar kopējo platību gandrīz 90 tūkstoši kvadrātmetru. Darbus plānots pabeigt līdz 22. maijam.

Sagatavojot ceļa virsmu, vispirms tiek veikta atsevišķu grants ielu brauktuvju greiderēšana, pēc tam seko atputekļošanas līdzekļa – kalcija hlorīda (CaCL2) iestrāde virsmas segumā, vienlaicīgi izsmidzinot ūdeni. Kalcija hlorīds piesaista mitrumu no brauktuves apakšējiem slāņiem un no atmosfēras, nodrošinot to, ka brauktuves virskārtā smalkie putekļi ir sasaistīti un to izplatīšanās gaisā samazinās.

“Pilsētsaimniecība” informē, ka nav normatīvo aktu, kas nosaka pašvaldībai par obligātu veikt grants seguma ielu atputekļošanu. Jelgavā grants seguma ielu atputekļošana tiek izvērtēta pēc nepieciešamības, satiksmes intensitātes, apbūves blīvuma un finansējuma iespējām piešķirtā budžeta robežās.

Jāpiebilst, ka, atkarībā no nepieciešamības un laikapstākļiem, atsevišķas ielas un ielu posmus vasaras sezonā ir plānots atputekļot atkārtoti. 2024. gada budžetā grants segumu atputekļošanai ir paredzēti 63 tūkstoši eiro.