-5.4 °C, 4 m/s, 84.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSāk iezīmēties galvenie pretendenti uz zeltu Latvijas kērlinga čempionātā
Sāk iezīmēties galvenie pretendenti uz zeltu Latvijas kērlinga čempionātā
15/02/2008

Sestdien, 23.februārī, Jelgavā, Latvijas Krājbankas ledushallē no plkst. 8:15 līdz 16:15 notiks Latvijas kērlinga čempionāta spēles. Latvijas kērlinga čempionātā sāk iezīmēties galvenie pretendenti uz zeltu, par pārējām medaļām gaidāma smaga cīņa. Ieeja uz spēlēm ir bez maksas.

Aizvadītajā nedēļas nogalē gan vīriešiem, gan sievietēs noslēdzās Latvijas kērlinga čempionāta pirmais aplis un tika uzsākts otrais aplis.
Vīriešu konkurencē pirmais aplis noslēdzās ar abu līdervienību – Rīgas roņi un Junkers – savstarpējo maču. Šoreiz pārāki izrādījās roņi, kam izdevās uzvarēt ar 9:4. Rīgas roņi savu uzvaru gājienu turpināja arī otrajā aplī, kopumā šajā nedēļas nogalē tiekot pie piecām uzvarām piecās spēlēs.
Turpretim Junkers nākamajās četrās spēlēs piedzīvoja vēl divus zaudējumus pret Redmars un Sundrabakmens, tādējādi saglabājot tikai teorētiskas iespējas cīnīties par čempionu titulu.
Savu tuvāko sāncenšu neveiksmes prata izmantot Ondulat B, kas nedēļās nogalē vienīgo zaudējumu piecās spēlēs piedzīvoja pret Junkers. Stabilais sniegums pārējās spēlēs Ondulat B ļāva izvirzīties otrajā vietā.
Kopvērtējuma tabula vīriešu čempionātā izvērtusies ļoti blīva – starp katru otrās līdz desmitās vietas ieguvēju ir tikai vienas uzvaras/zaudējuma tiesa. Līdz ar to pēdējās piecās čempionāta spēlēs katra uzvara būs zelta vērtībā.
Sieviešu konkurencē līderu cīņā starp Nicoll un Ledenes šoreiz meistarīgākas izrādījās otrās. Tikai spēles beigās Ledenēm izdevās izlīdzināt rezultātu un ekstra endā arī izraut uzvaru ar 9:7. Vēl divas uzvaras nākamajās divās spēlēs ļāva Ledenēm ieņemt kopvērtējuma tabulas pirmo ailīti par vienas uzvaras tiesu apsteidzot Nicoll. Turklāt Ledenēs līdz šim ir aizvadījušas vienu spēli mazāk.
Pagājušo divu gada čempionēm Nicoll šī nedēļas nogale tik veiksmīga neizvērtās, jo pēc zaudējuma sīvākajām konkurentēm tika piedzīvots vēl viens zaudējums šīs nedēļas nogales lielākajam pārsteigumam. Ja Ledenes jau iepriekšējās divās kārtās apliecināja, ka ir pretendentes uz zelta medaļām un uzvaras visās trijās spēlēs šajā nedēļas nogalē nav nekāds pārsteigums, tad Respect uzvaras visās četrās spēlēs šonedēļ ir krietni vien negaidītas. Komanda, kas iepriekšējās septiņās spēlēs bija tikusi tikai pie viena panākuma, tagad ar piecām uzvarām vienpadsmit spēlēs spējusi pacelties no astotās vietas uz dalītu piekto vietu.
Trešajā vietā esošās Lauvas šonedēļ tika tikai pie viena panākuma četrās spēlēs, tāpēc saasinājusies cīņa par medaļām. Lauvām vienpadsmit spēlēs ir sešas uzvaras, bet tikai viena uzvara mazāk ir uzreiz četrām komandām. Līdz čempionāta noslēgumam atlikušas piecas spēles, kas var būtiski ietekmēt medaļu sadalījumu.

Kopvērtējums:
VĪRIEŠI, A līga (uzvaras/zaudējumi):
1. Rīgas roņi – 12/1
2. Ondulat B – 10/3
3. Junkers – 9/4
4. Hanza nekustamie īpašumi – 8/5
5. FORCE – 7/6
6. Sudrabakmens – 6/7
7. JKK Juniori – 5/8
8. Redmars – 4/9
9. Jard – 3/10
10. Jaguārs – 1/12

SIEVIETES:
1. Ledenes – 9/1
2. Nicoll – 8/3
3. Lauvas – 6/5
4. ICE – 5/5
5. Vae Victis! – 5/6
5. Aurum – 5/6
5. Respect – 5/6
8. Relako – 4/7
9. Lavīna – 1/9

Sīkāka informācija:
www.curling.lv