16.7 °C, 1.7 m/s, 84.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSāk pieslēgt centralizēto apkuri
Sāk pieslēgt centralizēto apkuri
15/10/2020

Centralizētās siltum­apgādes uzņēmums “Fortum Jelgava” sācis pieslēgt apkuri dzīvojamām mājām, sabiedriskajām ēkām un uzņēmumiem. Līdz otrdienai apkure bija nodrošināta jau 54 dzīvojamām mājām un 13 sabiedriskajām ēkām.

Uzņēmuma pārstāve Guntra Matisa stāsta, ka pirmais iesniegums par apkures pieslēgšanu kādai sabiedriskajai ēkai saņemts jau 4. septembrī, bet pirmā dzīvojamā māja apkurei pieslēgta 11. septembrī. Uzņēmums otrdien bija saņēmis arī 50 pieteikumus par apkures pieslēgšanu tuvākajās dienās. G.Matisa papildina, ka septiņas dzīvojamās mājas arī vasarā nebija atslēgtas no apkures. Šajās ēkās komforta temperatūra tiek nodrošināta atbilstoši iestatītajam temperatūras grafikam siltumpunktā – apkure ēkā ieslēdzas automātiski tiklīdz āra gaisa temperatūra, sasniedz noteiktu atzīmi.  

 

Uzņēmumā uzsver, ka kārtība, kādā apkures sezonas sākumā mājai tiek pieslēgta apkure, ja tā bija atslēgta, nav mainījusies. Proti, ir nepieciešams dzīvokļu īpašnieku lēmums. Ar šo lēmumu un rakstisku iesniegumu dzīvokļu īpašniekiem vai viņu pilnvarotajai personai jāvēršas pie mājas pārvaldnieka, kas tālāk lēmumu paziņo uzņēmumam, lai organizētu apkures pieslēgšanu. “Mēs pārbaudām mājas parāda situāciju, un, ja parāda nav, apkure tiek pieslēgta 48 stundu laikā,” stāsta G.Matisa, akcentējot, ka vispirms tā tiek nodrošināta mājām, kuras ir norēķinājušās par patērēto siltumu.

 

Jāpiebilst, ka siltumenerģijas tarifs Jelgavā ir 52,47 eiro par megavatstundu bez PVN – tas ir spēkā kopš 2020. gada 2. septembra.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē