15.3 °C, 3.5 m/s, 61.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaSāk plānveida bedrīšu remontu ar karsto asfaltu
Sāk plānveida bedrīšu remontu ar karsto asfaltu
19/03/2024

Šonedēļ pilsētā sākts plānveida asfaltbetona bedrīšu remonts ar karsto asfaltu. Bedrītes tiek labotas Dobeles ielā, Pasta ielā, Lielajā ielā, Rīgas ielā, Miera ielā, Meiju ceļā, Pulkveža Brieža ielā, Blaumaņa ielā, Lapskalna ielā, Krišjāņa Barona ielā, Pētera ielā un secīgi tiks turpināta to labošana arī citās asfaltētajās ielās. Tāpat plānveida bedrīšu remonts paredzēts uz pašvaldības īpašumā esošajiem iekšpagalmu ceļiem un koplietošanas brauktuvēm.

Veicot plānoto bedrīšu remontu, tiek pielietota pilnā un nepilnā asfaltēšanas tehnoloģija. Bedrīšu remonts ar nepilno tehnoloģiju nozīmē bedrīšu aizpildīšanu ar asfalta maisījumu, iepriekš iztīrot bedri no netīrumiem, bet bez to malu sagatavošana, proti, tās apzāģējot, izfrēzējot vai atskaldot. Savukārt bedrīšu remonts ar pilno tehnoloģiju ir bedrīšu aizpildīšana ar asfalta maisījumu, pirms tam apzāģējot, izfrēzējot vai atskaldot bedrīšu malu kontūras, asfalta atlikumus un, sakrājušos netīrumus iztīrot ar gaisa strūklu. Pilnā tehnoloģija tiek izmantota ielās, kuru segums ir labā stāvoklī.

Jāuzsver, ka “Pilsētsaimniecība” organizē bedrīšu remontu tikai tajos daudzdzīvokļu māju iekšpagalmos, kur zeme ir Jelgavas pašvaldības īpašumā. Dzīvojamo māju iekšpagalmos, kas atrodas uz privātīpašnieku zemes, apsaimniekošu un remontu organizē zemes īpašnieks vai tā pilnvarota persona.  Zemes piederības statusu bez maksas var pārlūkot Valsts zemes dienesta datu publicēšanas un e-pakalpojumu portālā www.kadastrs.lv.

Atgādinām, ka par problēmām pilsētas ielu segumā iedzīvotāji var ziņot Pašvaldības operatīvās informācijas centram pa diennakts iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.