8.8 °C, 1.7 m/s, 41.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPiesakies Lielajai talkai!
Piesakies Lielajai talkai!
01/04/2024

27. aprīlī Latvijā jau 17. reizi norisināsies Lielā talka, arī šogad aicinot iedzīvotājus savākt atkritumus un labiekārtot vidi publiskajās pašvaldības teritorijās. Šobrīd interesenti var reģistrēt vēlamo talkošanas vietu “Lielās talkas kartē 24” mājaslapā www.lielatalka.lv.

Līdzīgi kā pērn, arī šogad talkotājiem ir iespēja organizēt publiskās talkas pašiem vai pievienoties kādai no jau pieteiktajām talkām. “Talku pieteikšana notiek līdzšinējā kārtībā. No 26. marta talcinieks sev vēlamo talkošanas vietu atzīmē “Lielās talkas kartē 24” vietnē www.talkas. lv un elektroniski aizpilda reģistrācijas veidlapu. Pēc aizpildīšanas ziņa nonāks pie reģionālā talkas koordinatora – Jelgavā tas ir uzņēmums “Zemgales EKO” –, kas izvērtēs pieteikumu. Tiklīdz pieteikums tiks izskatīts un apstiprināts, koordinators sazināsies ar talkas atbildīgo jeb pieteicēju, lai informētu par talkas maisu izsniegšanu un vienotos par savākto atkritumu maisu novietošanu izvešanai talkas dienā,” skaidro SIA “Zemgales EKO” ražošanas direktore Kristīne Stukina.

Jāpiebilst, ka talkas vietu pieteicējiem, aizpildot reģistrācijas veidlapu, jāizvēlas talkotāja tips (privātpersona, skola vai uzņēmums), jānorāda talkas veids (sakopšanas vai labiekārtošanas darbi), jāprecizē izvēlētā talkošanas adrese, jāpievieno neliels apraksts par vietu un veicamajiem darbiem, kā arī jānorāda talkas vadītāja kontaktinformācija. Savukārt, ja talkotājs vēlas pieteikties jau reģistrētai talkošanas vietai, augstāk minētā informācija – talkošanas vieta, apraksts, talkas vadītāja kontakti – jau būs redzama “Lielās talkas kartē 24” un šajā gadījumā interesentam nepieciešams vien mājaslapā elektroniski reģistrēt dalību izvēlētajā talkas vietā. Proti, nospiežot uz izvēlētās talkas vietas punktu, jānorāda sava e-pasta adrese – uz to tiks nosūtīta apstiprinājuma saite, kura jāatver, lai pabeigtu pieteikšanos.

Būtiski uzsvērt, ka pieteikt talkas vietu un saņemt informāciju par talkas norisi Jelgavā iespējams arī pa tālruni 29970126, bet sekot jaunumiem pilsētnieki aicināti vietnē www.talkas.lv.

Lielo Talku organizē biedrība “Pēdas LV” sadarbībā ar Latvijas Valsts mežiem, Latvijas Pašvaldību savienību, Finanšu ministriju, Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministriju, Eiropas Latviešu Apvienību. Atbalsta: “Rimi”, “Mežpils alus”, “Getliņi”, “DHL”.