25.3 °C, 1.6 m/s, 82 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSāks būvēt jauno tirgu; ierobežo auto novietošanu
Sāks būvēt jauno tirgu; ierobežo auto novietošanu
19/11/2020

Tuvāko nedēļu laikā tiks uzsākta jaunā tirgus paviljona un stāvlaukuma būvniecība teritorijā pie Jelgavas dzelzceļa stacijas, apstiprina tirgus attīstītājs uzņēmuma “Termināla tirgus” valdes priekšsēdētājs Vladimirs Šalajevs, uzsverot, ka jaunā tirgus attīstības koncepcija ir sadalīta divās daļās: vispirms uzsākot tirgus paviljona un autostāvvietas izbūvi un pēc tam – tirdzniecības un izklaides centra, kā arī autoostas būvniecību. Gatavojoties darbiem, būvdarbu zona pakāpeniski tiek nožogota, un autovadītājiem, kuri ikdienā savu transportu stāvēšanai novieto stacijas tuvumā pie sliežu ceļiem, jāņem vērā, ka turpmāk tas nebūs iespējams. Savukārt no 10. decembra paredzēts pilnībā slēgt esošo auto stāvlaukumu. Pašvaldība aicina autovadītājus izvēlēties labiekārtoto stāvlaukumu Sporta ielā 2, kur ērti var novietot līdz pat 250 automašīnām.

Objektam “Tirgus paviljons, stāvlaukums Zemgales prospekts 19A, Sporta iela 2B, Jelgava” ir izsniegta būvatļauja, kā arī saskaņots tā būvprojekts, informē Jelgavas pašvaldības Būvvaldes vadītāja Inita Dzalbe. Savukārt V.Šalajevs skaidro, ka ir izraudzīts jaunā tirgus būvnieks – darbus veiks SIA “V.J.M.BŪVE”. “Līgums ar būvnieku ir noslēgts, un reāli būvdarbi teritorijā sāksies jau tuvākajā laikā. Šobrīd tiek sagatavota būvdarbu zona – sākta tās norobežošana, uzstādot žogu,” uzsver viņš, piebilstot, ka autovadītājiem, kuri pieraduši automašīnas novietot plānotā tirgus teritorijā un ap to, jārēķinās, ka no 10. decembra tas vairs nebūs iespējams, bet līdz tam automašīnu novietošana būs ierobežota.

 

Jaunā tirgus paviljona un stāvlaukuma būvniecību uzņēmums plāno pabeigt 11 mēnešu laikā, un 2021. gadā Jelgavas tirgus sāktu darboties jaunajā vietā. Jāpiebilst, ka projekta būvdarbu sākotnējās izmaksas tiek paredzētas aptuveni sešu miljonu eiro apmērā. Jaunā tirgus paviljona ēka būs divstāvīga – 1. stāvā atradīsies labiekārtotas tirdzniecības vietas, atsevišķi nodalot pārtikas un citu preču tirgus daļu, savukārt ēkas 2. stāvā atradīsies tirgus administrācijas telpas, kā arī atsevišķas telpas nomniekiem. Abu stāvu kopējā platība ir 4354,3 kvadrātmetri. Tāpat teritorijā tiks izbūvēta autostāvvieta 218 automašīnām un 88 velonovietnes. Starp stāvlaukumu un tirgus paviljonu būs labiekārtota teritorija, kur paredzēta āra tirdzniecības nojume ar kopējo platību 629 kvadrātmetri, kā arī apmeklētāju atpūtas un bērnu rotaļu zona.

 

 

Foto: Ivars Veiliņš, projekta vizualizācija

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē