18.4 °C, 3.7 m/s, 82.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSāks piegādāt iekārtas BITC laboratorijām
Sāks piegādāt iekārtas BITC laboratorijām
25/07/2006

D. Jansons norāda, ka pašlaik aktīvi notiek BITC ēkas būvniecība, kuru iecerēts pabeigt jau šā gada oktobrī. Iecerēts, ka akreditācijas darbs BITC laboratorijām tiks uzsākts šā gada nogalē. Līdz šim ēkas būvniecībā ir ieguldīti jau 0,7 miljoni eiro, kas ir puse no BITC ēkai paredzētajiem līdzekļiem. Vairāk kā 1,3 miljonus eiro iecerēts ieguldīt laboratoriju iekārtās.
„Pašlaik enerģiski meklējam operatoru, kas nodrošinās laboratoriju darbību”, stāsta D.Jansons, piebilstot, ka turpinās BITC ēkas 2.korpusa projektēšana.

D.Jansons uzsver, ka BITC ir tikai pirmais objekts Zemgales tehnoloģiskajā parkā, tāpēc paralēli norit komunikāciju infrastruktūras izbūve paša ZTP teritorijā.
Jelgavas pašvaldības priekšsēdētājs Andris Rāviņš: „Esmu gandarīts, ka šis visam reģionam nozīmīgais projekts jau iegūst skaidri pamanāmas aprises. Laikā, kad daudz tiek runāts par zinātņietilpīgas ražošanas attīstību Latvijā, ZTP projekts ir reāls piemērs konkrētai pašvaldības un privātā partnera sadarbībai šāda veida ražošanas veicināšanai.”
„Pašvaldība ir pretimnākoša ikvienam investoram un iespēju robežās ir gatava nākt talkā ar infrastruktūras uzlabošanu, jo ieguldītos līdzekļus ilgtermiņā pilsēta atgūs ar uzviju”, uzsvēra A.Rāviņš.

BITC mērķis ir veicināt starptautiski konkurētspējīgu uzņēmumu rašanos būvizstrādājumu un materiālu ražošanas nozarēs, kā arī jaunu eksportorientētu būvizstrādājumu un materiālu izstrādi un esošo materiālu īpašību uzlabošanu. Iecerēts, ka BITC veicinās ciešāku uzņēmumu, izglītības iestāžu un pētniecības iestāžu sadarbību jaunu produktu un tehnoloģiju izstrādē un speciālistu sagatavošanā. Tas sekmēs jaunbūvējamo un esošo ēku, būvju un būvkonstrukciju kvalitātes, kā arī būvniecības un restaurācijas kvalitātes uzlabošanos.

Informāciju sagatavoja
Dāvis Jansons
SIA „Zemgales tehnoloģiskais parks”
direktors
Tālr. (+371 7 211 116)
E-pasts: