11.4 °C, 3.8 m/s, 82.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSākusies bērnu reģistrēšana 1. klasē
Sākusies bērnu reģistrēšana 1. klasē
02/03/2020

Pirmdien sākusies bērnu reģistrācija skolasgaitu uzsākšanai 2020./2021. mācību gadā Jelgavas pilsētas vispārējās izglītības iestādēs. Vecāki pirmklasniekus mācībām var reģistrēt gan klātienē skolā, gan elektroniski, taču skolās norāda, ka vecāki lielākoties savu atvasi mācībām izvēlējušies pieteikt klātienē.

Par to šorīt varēja pārliecināties arī Jelgavas Centra pamatskolā, kur pirmās stundas laikā klātienē saņemti 50 pieteikumi, bet elektroniski – tikai pieci, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā klātienē reģistrēti 120 pieteikumi, elektroniski – septiņi, savukārt Jelgavas 6. vidusskolā klātienē – 20, bet elektroniski – neviens.

Topošo pirmklasnieku vecāki Centra pamatskolā atzīst, ka galvenais iemesls, kāpēc nākuši bērnu skolai reģistrēt klātienē, ir tas, ka viņiem nav droša elektroniskā paraksta, bet daļai ir bažas, ka elektroniski sūtītais iesniegums var nesasniegt īsto adresātu.

“Reģistrēt bērnu klātienē bija vienīgā opcija, jo man nav elektroniskā paraksta,” saka mamma Ivita Bāgunte, kura pirmdienas rītā mācībām dejas un mākslas novirziena klasē Centra pamatskolā bija atnākusi reģistrēt dēlu Miķeli. “Miķeļa brālis jau mācās šajā skolā 1. klasē, tāpēc likumsakarīgi, ka arī otrajam bērnam izvēlējāmies šo skolu. Lai abi brāļi ir vienā skolā. Turklāt mūsu ģimenei ļoti patīk tas, ka puikas šajā skolā varēs mācīties līdz pat 9. klasei. Tas ir svarīgi, jo katras pārmaiņas ir liels uztraukums gan mums, vecākiem, gan arī bērniem. Bet te viņi varēs pabeigt pamatskolu un tad domāt, vai iet tālāk uz vidusskolu vai profesionālo skolu,” atzīst Miķeļa mamma.

Jelgavas Centra pamatskolā lielai daļai topošo pirmklasnieku jau mācās māsa vai brālis, tāpēc likumsakarīgi, ka vecāki arī otram bērnam izvēlas to. “Mums viena meita mācās šajā skolā 6. klasē, otra – trešajā klasē, un gribam, lai arī māsa mācās šeit. Esam izvēlējušās skolotāju, kura mācīja abas vecākās meitas, – viņa ir stingra, bet saprotoša un mīļa,” stāsta jelgavniece Sintija, kura mācībām 1. klasē ar peldēšanas novirzienu pirmdienas rītā piereģistrēja meitu Lauru Amēliju. Sintija atzinīgi novērtē to, ka visas meitas šajā skolā varēs mācīties līdz 9. klasei. “Manuprāt, bērniem ir ļoti grūti mainīt vidi, pielāgoties jaunam kolektīvam. Bet te viņi pirmajā klasē visi sanāks kopā un tā deviņus gadus arī veidos savu kolektīvu,” tā mamma.

“Bērnu reģistrēt klātienē izvēlējāmies, jo tā šķiet drošāk. Nav pārliecības, ka elektroniskais iesniegums sasniegts īsto adresātu,” izvēli pirmklasnieku mācībām Centra pamatskolā pieteikt klātienē pamato mamma Solvita, kura dēlu Miku piereģistrēja mācībām peldēšanas klasē. Mamma stāsta, ka vecākais puika jau mācās šajā skolā 3. klasē un šī skola ģimenei ir izdevīga no ģeogrāfiskā viedokļa. “No rīta dēlu atvedam uz skolu, bet pēcpusdienās viņš pats brauc ar autobusu uz mājām. Varēs arī mazo brāli paņemt,” tā mamma Solvita.

Jāpiebilst, ka Centra pamatskolā šodien notiek arī piecgadnieku un sešgadnieku reģistrēšana uz brīvajām vietām obligātās sagatavošanas grupā nākamajam mācību gadam. Skolas direktora vietniece Ingrīda Siliņa norāda, ka 15 bērni no sagatavošanas grupas sāks mācības 1. klasē, līdz ar to vieta tiek dota nākamajiem piecgadniekiem un sešgadniekiem. Pirmajā stundā sagatavošanas grupā jau bija reģistrēti 12 bērni.

Bērnu reģistrēt mācībām 1. klasē var gan klātienē izvēlētajā skolā, gan arī elektroniski. Iesniedzot iesniegumu personīgi, bērna likumiskajam pārstāvim ir jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, bērna dzimšanas apliecība vai bērna personu apliecinošs dokuments, bet aizgādnim – arī aizgādību apliecinoša dokumenta kopija. Iesniedzot iesniegumu elektroniski, bērna likumiskajam pārstāvim uz izglītības iestādes e-pasta adresi jānosūta iesniegums, parakstīts ar drošu elektronisko parakstu un laika zīmogu, aizgādnim jāpievieno arī aizgādību apliecinoša dokumenta kopija. Izglītības iestāde vienas dienas laikā informēs bērna vecākus par sūtītā iesnieguma saņemšanu. Iesnieguma veidlapa ir pieejama katras skolas mājaslapā.

1. klasēs nākamajā mācību gadā vispārējās pamatizglītības programmās Jelgavas 4. sākumskolā uzņems 168 skolēnus, Jelgavas Centra pamatskolā, Tehnoloģiju vidusskolā, Jelgavas 4. un 6. vidusskolā – katrā 112 skolēnus, bet Jelgavas 5. vidusskolā – 84.

Jāpiebilst, ka Jelgavas 4. vidusskolā jau janvārī notika reģistrācija 1. klasēs ar mūzikas un sporta ievirzi. Šajās klasēs tiks uzņemti 56 audzēkņi.

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē