19.1 °C, 1.8 m/s, 94 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaSākusies bērnu un jauniešu “Lasīšanas stafete”
Sākusies bērnu un jauniešu “Lasīšanas stafete”
14/06/2020

Apgāds “Zvaigzne ABC” jau sesto reizi organizē lasīšanas veicināšanas programmu bērniem un jauniešiem “Lasīšanas stafete”. Tās mērķis ir popularizēt grāmatu lasīšanu, īpašu uzmanību pievēršot jaunizdotajām grāmatām, kā arī veicināt sarunas par grāmatām bērnu un jauniešu vidū.

Lai piedalītos “Lasīšanas stafetē”, vietnē www.stafete.lv jāizveido lasītāja profils. Dalībnieki tiek vērtēti trijās vecuma grupās: 7-9 gadi, 10-13 gadi, 14-16 gadi. Lai pretendētu uz balvām, ir jāizlasa vismaz viena stafetes saraksta grāmata vai e-grāmata un jāizpilda visi četri programmas uzdevumi uzdevumi. Darbus var iesūtīt savā profilā no 2020. gada 9. jūnija līdz 9. augustam.

 

Uzdevumi bērniem un jauniešiem ir sekojoši:

  1. Iedomājies, ka esi izlasītās grāmatas autors! Uzraksti šim darbam turpinājumu vai izdomā citu noslēgumu. Maksimālais rakstzīmju skaits – 1500.
  2. Iedomājies, ka esi izlasītās grāmatas mākslinieks! Uzzīmē, kādam, tavuprāt, būtu jāizskatās grāmatas vākam! Failu var pievienot .jpg formātā.
  3. Kā Tu reklamētu šo grāmatu? Izdomā grāmatas reklāmu!
  4. Uzraksti aprakstu par grāmatu! Maksimālais rakstzīmju skaits – 1500 zīmes.

Uzdevumi jāpublicē lasītāja profilā. Reizi dienā mājaslapas administrators apstiprinās uzdevumus un tad tie būs redzami publiski. Uzdevumus par grāmatām vai e-grāmatām var publicēt arī sociālajos tīklos, lietojot mirkļbirku #LasīšanasStafete2020. Izlasīto grāmatu skaits noteiks, uz kādām balvām lasītāji var pretendēt.

 

Šogad jau trešo reizi papildus konkursam bērniem notiek arī dalībnieku vecāku konkurss. Pieaugušie var lasīt un izteikt savu viedokli par jebkuras vecuma grupas grāmatām. Arī vecāku darbi jāpublicē mājaslapā. Maksimālais rakstzīmju skaits – 1500 zīmes.

 

Vietnē www.stafete.lv pieejams pilns konkursa noteikumu saraksts, kā arī uzskaitītas programmas grāmatas.

 

 

Foto: Pixabay.com

 

Informācija: Apgāds “Zvaigzne ABC”