23.3 °C, 1.4 m/s, 62.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaSākusies jauno personas kodu piešķiršana
Sākusies jauno personas kodu piešķiršana
03/07/2017

No 1. jūlija var lūgt piešķirt jaunu personas kodu bez dzimšanas datuma norādīšanas, savukārt jaundzimušajiem personas kods bez dzimšanas datuma norādīšanas tiks piešķirts automātiski, informē Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP).

 

Atbilstoši Saeimas pieņemtajiem likuma grozījumiem no sestdienas persona ir tiesīga vienu reizi mainīt personas kodu, ja personai bija piešķirts personas kods, kas satur dzimšanas datumu.

 

Personas koda maiņa ir bez maksas. Ciparu kombināciju personas kodam izvēlēties nav iespējams un pēc personas koda maiņas iedzīvotāji vairs nevarēs pārdomāt un atgūt iepriekšējo personas kodu, jo Iedzīvotāju reģistrā to ģenerē automātiski vienu reizi.

 

Personas kodu, kurā ir dzimšanas datums, var mainīt visā personas dzīves laikā, nododot iesniegumu klātienē jebkurā PMLP teritoriālajā nodaļā vai Latvijas pārstāvniecībā ārvalstī.

 

Pēc personas koda maiņas līdzšinējā pase vai personas apliecība kļūs lietošanai nederīga. Personas pienākums būs 30 dienu laikā iesniegt dokumentus jauna personu apliecinoša dokumenta saņemšanai, par ko maksājama valsts nodeva. Tāpat būs nepieciešams mainīt visus dokumentus, kuros norādīts personai Latvijā piešķirtais personas kods, piemēram, transportlīdzekļa vadītāja apliecība, studenta, invalīda vai pensionāra apliecība un elektroniskais paraksts.

 

Ja šos dokumentus izdevēja iestāde izsniedz vai maina par maksu, tad personas koda maiņa nav iemesls, lai atbrīvotu personu no samaksas par jauna dokumenta saņemšanu.

 

Mainot personas kodu netiek iegūta jauna identitāte, jo iepriekšējais personas kods Iedzīvotāju reģistrā tiek saglabāts vēsturiskajos ierakstos. Tāpat personas koda maiņa neietekmēs personai iepriekš izdoto dokumentu juridisko spēku.

 

Foto: Publicitāte

 

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē