10.9 °C, 2.4 m/s, 85.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiSākusies mākslinieku pieteikšanās dalībai 23. Starptautiskajā Ledus skulptūru festivālā
Sākusies mākslinieku pieteikšanās dalībai 23. Starptautiskajā Ledus skulptūru festivālā
21/10/2020

No 2021. gada 5. līdz 7. februārim Jelgavā jau 23. reizi norisināsies Baltijā vērienīgākais ledus skulptūru festivāls un jau sākusies mākslinieku pieteikšanās dalībai tajā. Šoreiz mākslinieki aicināti ļaut vaļu fantāzijai, ielūkojoties pārsteidzošajā dzīvnieku pasaulē un interpretējot festivāla tēmu “ZOO”, informē pašvaldības iestādē “Kultūra”.

Skaidrojot šāgada festivāla tēmu, organizatori min, ka lakoniskais apzīmējums “ZOO” ir atpazīstams visā pasaulē un tas saistās ar dzīvnieku karaļvalsti. Ne vien ar cilvēku radīto dzīvnieku pasauli zooloģiskajā dārzā, bet neaprakstāmi daudzveidīgo faunu, kas pastāv līdzās mums – uz sauszemes, ūdenī un arī mūsos. Dzīvnieks sevī nes savvaļu, bet mijiedarbībā ar cilvēku – pieradinātu dabu, kurā cilvēks var kļūt gan par dzīvnieka būtiskāko apgādnieku, gan lielāko ienaidnieku. Bet dažkārt arī mūs pašus vada dzīvnieciski instinkti, un mēdz teikt, ka ikkatrā no mums slēpjas kāds dzīvnieks, vai varbūt zvērs? Kur beidzas cilvēcība un sākas dzīvnieku valstība? Vai zooloģiskā dārza būrī mītoša lauva ir cilvēciskāka par stepē dzīvojošo? Un, vai cilvēku, kas dodas medībās, vada dzīvnieciski instinkti? Cilvēku un dzīvnieku vieno daba, taču daba cilvēka un dzīvnieka skatījumā ir atšķirīga. Apskatot šos jautājumus, šogad tēlnieki aicināti ledus mākslā atklāt krāšņo dzīvnieku pasauli – tās skaistumu un izaicinājumus.

 

Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls Jelgavā notiks jau 23. gadu. Festivāls tā pastāvēšanas gadu laikā ir audzis un attīstījies gan mākslinieciski, gan organizatoriski, iemantojot atzinību ārzemju mākslinieku un citu starptautisku festivālu vidū. Ik gadu tas Jelgavā pulcē vairāk nekā trīsdesmit pasaulē atzītus profesionālus tēlniekus un māksliniekus no dažādām valstīm. 2021. gadā festivāla konkursa daļa norisināsies no 31. janvāra līdz 6. februārim. 

 

Plašāka informācija par konkursa norisi pieejama NOLIKUMĀ. Lai pieteiktos, dalībnieki aicināti rūpīgi iepazīties ar prasībām un aizpildīt pieteikuma anketu mājaslapā festivali.jelgava.lv līdz 2020. gada 30. novembrim. Pieteikumi, kas tiks iesūtīti pēc termiņa, netiks izskatīti.

 

Sekojot līdzi Covid–19 izraisītās pandēmijas attīstībai un atsaucoties uz valstī un pasaulē noteiktajiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem infekcijas izplatības ierobežošanā, festivāla organizatoriem ir tiesības atcelt festivālu vai mainīt tā norises formu atbilstoši esošajai situācijai. 

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija: Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Kultūra”