-1.9 °C, 5.1 m/s, 90 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSākusies pieteikšanās vasaras universitātēm ārzemēs
Sākusies pieteikšanās vasaras universitātēm ārzemēs
26/03/2008

No Helsinkiem līdz Maltai un Seviljas līdz Maskavai – šādā mērogā kā ikkatru gadu tiks rīkotas vasaras universitātes dažādās Eiropas valstīs, kurām ogrēnieši un citi jaunieši tiek aicināti pieteikties līdz 24. aprīlim. Eiropas Studentu foruma jeb AEGEE organizētā vasaras universitāte parasti ir divu nedēļu notikums, kur kopā pulcējas 20 līdz 60 studenti no visas Eiropas un iepazīst citu valstu kultūru, valodu un tradīcijas.

Vasaras universitātes mērķis ir atvērt jaunas perspektīvas dalībniekiem Eiropas kontinenta multikulturālajā plašumā, kā veicināt saprašanos starp Eiropas studentiem, pārkāpjot nacionālās robežas un radot eiropeisku izjūtu.

Aktivitātes, kas universitātēs tiek piedāvātas, var būt dažādas: sākot no akadēmiskām lekcijām, apgūstot valodas, dažādu tēmu kursus, un beidzot ar multikulturālām aktivitātēm, iepazīstot grieķu mitoloģiju, spāņu tradicionālos ēdienus vai mācoties burāt. Aktīvas debates, mūzika un jauniešu gars ir tradicionālās vasaras universitātes sastāvdaļas.

Ogrēniete Ilona Nukševica, kas pagājušajā gadā piedalījās AEGEE-Torino rīkotajā vasaras universitātē, īpaši pārsteigta bija par pārstāvēto valstu dažādību. „Bija jaunieši no Vācijas, Somijas, Horvātijas, Serbijas un pat Armēnijas un Azerbaidžānas,” stāsta Ilona, kura ar dažādajiem valstu pārstāvjiem kopā mācījusies itāļu valodu, devusies ekskursijās un kopā atpūtusies, kā arī ieguvusi lielisku pieredzi saskarsmē un attiecību veidošanā. „Un, tā kā studēju komunikācijas zinātni, bija interesanti pašai praksē pārliecināties par starpkultūru komunikācijas atšķirībām,” piebilst Ilona.

Lai kādai no universitātēm pieteiktos, jāsazinās ar vietējā organizācijas lokāla AEGEE-Ogre cilvēkresursu koordinatori Ilonu Nukševicu (), kura palīdzēs iegūt organizācijas biedra statusu un elektroniski pieteikties AEGEE starptautiskajā interneta lapā. Dalībniekiem jābūt vecumā no 18 līdz 35 gadiem un jāsagatavo motivācijas vēstule.

Maksimālās izmaksas, piedaloties kādā no vasaras universitātēm, nepārsniedz 70 – 90 eiro nedēļā. Izmaksās iekļauta naktsmītne, divreizēja ēdināšana, transports universitātes laikā, kā arī visas organizētās aktivitātes. Informāciju par visām šīs vasaras universitātēm, to programmas, kā arī precīzas izmaksas var uzzināt interneta lapā www.aegee.org/su.

Jau vairāk nekā 20 gadus visā Eiropā notiek ap 90 vasaras universitāšu, kurās piedalās apmēram 2500 studenti no vairāk nekā 30 Eiropas valstīm.

Kontaktpersona: Ilona Nukševica (26740571; )

Informāciju sagatavoja:
Zemgales NVO centrs
T. 63021910