17.5 °C, 1.7 m/s, 92.8 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaSākusies skolēnu pieteikšanās Ēnu dienai
Sākusies skolēnu pieteikšanās Ēnu dienai
14/01/2020

No 14. janvāra skolēni var pieteikties ikgadējās karjeras izglītības programmas “Ēnu diena” vakancēm, kas paver iespēju vienas dienas laikā iepazīt sev interesējošu profesiju. Arī Jelgavas pilsētā jaunieši varēs Ielūkoties dažādu jomu ikdienas darbā.

Ēnām Jelgavā šobrīd tiek piedāvāts sekot Jelgavas pilsētas pašvaldības darbiniekiem, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta feldšeriem un Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja speciālistiem. Tāpat vakances piedāvā Valsts probācijas dienests, Latvijas Lauksaimniecības universitāte un citas iestādes un uzņēmumi. Jāpiebilst, ka līdz 30. janvārim uzņēmumi turpina pieteikties uzņemt ēnotājus. Ar vakanču piedāvājumu Jelgavā var iepazīties ŠEIT.

 

Ēnu diena šogad norisināsies 12. februārī. Skolēnu pieteikšanās Ēnu dienai notiek portālā enudiena.lv trīs kārtās. Pirmā kārta ilgst līdz 20. janvārim, dalībniekam nosūtot motivācijas vēstuli Ēnu devējam – iestādei vai uzņēmumam – pēc kā tiks izlemts, vai skolēns tiks pieņemts. Otrā kārta ilgs no 24. līdz 27. janvārim, tajā uz vakancēm piesakoties skolēniem, kuri nebūs uzņemti pirmās kārtas atlasē. Pēdējā iespēja pretendēt uz konkrētu Ēnu dienas vakanci skolēniem būs trešajā kārtā no 31. janvāra līdz 3. februārim, pēc kuras atlikušie neuzņemtie pretendenti varēs kļūt par nejaušajiem ēnotājiem tajos uzņēmumos vai iestādēs, kur vēl nebūs aizpildītas visas vakances, piesakoties uz brīvajām vietām. Jāpiebilst, ka katrā no kārtām iespējams pieteikties tikai uz vienu vakanci un pēc katras kārtas seko trīs dienu periods, kad pieteikties nav iespējams. Vakanču pieteikumi netiks pieņemti no 21. līdz 23. janvārim, no 28. līdz 31. janvārim un no 4. februāra līdz 6. februārim.

 

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta sabiedriskā labuma organizācijas “Junior Achievement” karjeras izglītības programma 1. līdz 12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un 4 līdz 6 stundu garumā vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Ēnu dienas mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum. Programma jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā. Aizvadītā gada Ēnu dienai reģistrējās 34 000 skolēnu, bija pieejamas 8664 vakances pie 1545 Ēnu devējiem. Jelgava 2019. gada Ēnu dienās ierindojās gan aktīvāko Ēnu devēju, gan aktīvāko skolu sarakstā ar 97 vakancēm Jelgavas pilsētas pašvaldībā un 192 ēnotājiem no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē