24.7 °C, 3.8 m/s, 44 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaSākušies treniņi jaunajā stadionā Kārklu ielā
Sākušies treniņi jaunajā stadionā Kārklu ielā
04/01/2018

3. janvārī futbola klubs “Jelgava” jaunizbūvētā Kārklu ielas stadiona mākslīgā seguma laukumā aizvadīja pirmo treniņu. Pirmie laukumu izmēģinājuma treniņā testēja 2006. gadā dzimušie futbolisti. Regulāri treniņi šajā laukumā sāksies no pirmdienas.

Jaunajā stadionā Kārklu ielā ir ieklāts pagaidu mākslīgais segums, lai jau no janvāra varētu tajā sākt organizēt treniņprocesu. Jaunatnes futbola akadēmijā trenējas 390 bērnu, un ar vienu laukumu Zemgales Olimpiskajā centrā nepietiek, lai nodrošinātu treniņus. Tā kā mākslīgā laukuma segumu šādos laikapstākļos ieklāt nav iespējams, klubs izīrēja segumu, kas ieklāts pēc citas tehnoloģijas un ko var izmantot jau tagad.

 

Jaunā laukuma segums ir mīkstāks un pats laukums ir lielāks nekā Zemgales Olimpiskajā centrā. Šobrīd ārā treniņi šobrīd notiek futbolistiem no 10 gadu vecuma, bet nākamnedēļ trenēties atsāks arī Virslīgas komanda. Jaunākiem bērniem treniņi līdz pavasarim notiek sporta zālē.

 

Stadionam Kārklu ielā ir sagatavota pamatne mākslīgā un dabīgā seguma laukumiem, izbūvēta ūdens apgādes sistēma, nodrošināta elektroapgāde un izbūvēts apgaismojums, uzstādīta sēta un novietotas pagaidu ģērbtuves. Šobrīd objektā ir tehnoloģiskā pauze līdz pavasarim. Tad pagaidu laukuma mākslīgais segums tiks nomainīts pret pastāvīgo segumu. Tāpat vēl tiks pabeigti infrastruktūras izbūves un labiekārtošanas darbi: uzstādītas tribīnes, sakārtots stāvlaukums, uzstādīta konteinertipa ēka, kurā atradīsies pastāvīgās ģērbtuves, kluba birojs un Jelgavas futbola vēstures muzeja ekspozīcija.

 

Laukuma izbūvi veica “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate””, bet laukuma izveidi finansiāli un materiāli atbalstīja vēl ap 20 uzņēmumu.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldības arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē