23.4 °C, 2.3 m/s, 73.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSākusies vietu pieteikšana Lielajai talkai
Sākusies vietu pieteikšana Lielajai talkai
23/03/2020

No 23. marta ikviens var pieteikt oficiālo talkošanas vietu ikgadējai Vislatvijas akcijai “Lielā talka”, kas plānota 16. maijā. Sākot ar šo gadu, talkas vietu kartē ikviens talkotājs un talkas organizators varēs atzīmēt un pieteikt divu veidu talkas – uzkopšanas un labiekārtošanas.

Labiekārtošanas talkas var pieteikt ikviens talkotājs, neatkarīgi no tā, vai talkošanas notiek privātajā vai publiskajā sektorā. Tās var būt ģimeņu talkas, organizāciju, uzņēmumu vai citas talkas, kas tiek organizētas uz privātas zemes bez nepieciešamības pēc saskaņojuma ar pašvaldību un kurās atkritumus, ja tādi ir radušies, aizved paši rīkotāji. Savukārt uzkopšanas talkas ir tās, kuras notiek publiskās teritorijās un kurām ir nepieciešams pašvaldības saskaņojums, lai saņemtu bezmaksas maisus, un kurās tiek nodrošināta savākto atkritumu izvešana.

 

Līdz ar labiekārtošanas vai uzkopšanas talkas vietas atzīmēšanu kartē, talkotājs saņems pieeju savam talkas profilam, kas ļaus dalīties ar informāciju par konkrēto talkošanas vietu sociālajos tīklos, kā arī aicināt pievienoties notikumam arī citus talkotājus un sazināties ar viņiem.

 

Oficiālā talkošanas vietu pieteikšanas karte meklējama ŠEIT.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija: Kustība “Lielā talka”