18.2 °C, 1.6 m/s, 69.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSatiksmeSamazināts sabiedriskā transporta reisu skaits pilsētā un uz Rīgu un atpakaļ
Samazināts sabiedriskā transporta reisu skaits pilsētā un uz Rīgu un atpakaļ
26/03/2020

Līdz ar valstī noteikto ārkārtas situāciju Covid-19 izplatības ierobežošanai un pasažieru plūsmas samazināšanos noteiktas izmaiņas sabiedriskā transporta kustībā. SIA “Jelgavas autobusu parks” (JAP) līdz 14. aprīlim slēgusi pilsētas sabiedriskā transporta maršrutus Nr.6, 9, 14 un 18, bet 16. maršrutā slēgti dienas reisi, autobusam kursējot tikai no rīta un vakarā. Slēgti arī 24 JAP mikroautobusu reisi uz Rīgu un atpakaļ. Tāpat AS “Pasažieru vilciens” līdz 14. aprīlim slēgusi četrus vilciena reisus maršrutā Jelgava–Rīga–Jelgava.

JAP informē, ka slēgtajiem pilsētas sabiedriskā transporta maršruta reisiem paralēli kursē citi pilsētas autobusi, kas ļauj pasažieriem nokļūt izvēlētajā vietā.

JAP Pārvadājumu nodaļas vadītājs Gatis Dūmiņš skaidro, ka līdz 14. aprīlim netiks izpildīti arī 24 starppilsētu reisi ar mikroautobusu uz Rīgu un atpakaļ, kas ir trešā daļa no JAP reisiem šajā maršrutā.

“Papildus tam pasažierus aicinām autobusos norēķināties ar bezskaidras naudas līdzekļiem, izmantojot e-karti, Jelgavas pilsētas iedzīvotāja karti, Jelgavas pilsētas skolēna apliecību vai jebkuras bankas izsniegtu “VISA” vai “MasterCard” norēķinu karti, bet starppilsētu maršruta pasažierus lūdzam biļetes iegādāties internetā,” tā G.Dūmiņš, norādot, ka JAP seko līdzi notikumiem valstī un, iespējams, tuvākajā laikā sabiedriskā transporta jomā var būt noteiktas papildu izmaiņas. Aktuālo informāciju pasažieri aicināti noskaidrot uzņēmuma mājaslapā www.jap.lv.

Savukārt VSIA “Autotransporta direkcija” iedzīvotājus, kuri uz iecerēto galamērķi plāno doties ar reģionālo maršrutu autobusu, pirms tam aicina pārbaudīt aktuālo kustības sarakstu mājaslapā www.atd.lv vai www.1188.lv.

Jāņem arī vērā, ka līdz 14. aprīlim atcelti četri vilcienu reisi maršrutā Rīga–Jelgava un atpakaļ.

“Rūpējoties par sabiedrības drošību un veselību, arī mēs ikvienu pasažieri lūdzam rūpīgi izvērtēt nepieciešamību izmantot sabiedrisko transportu,” tā AS “Pasažieru vilciens”.

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē