18.9 °C, 1.6 m/s, 83.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaSaņemts atbalsts diviem nozīmīgiem Jelgavas projektu konceptiem – Meiju ceļa un Dzirnavu un Bauskas ielas rekonstrukcijai
Saņemts atbalsts diviem nozīmīgiem Jelgavas projektu konceptiem – Meiju ceļa un Dzirnavu un Bauskas ielas rekonstrukcijai
08/05/2021

Reģionālās attīstības koordinācijas padome paziņojusi priekšatlases rezultātus pašvaldību iesniegtajiem projektu konceptiem, kas pretendē uz Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) kopējo finansējumu 15,1 miljona eiro apmērā. No 44 Latvijas pašvaldību iesniegtajiem projektu konceptiem atbalstu guvuši deviņi, un divi no tiem ir Jelgavas pašvaldības iesniegtie – Meiju ceļa rekonstrukcija un Dzirnavu un Bauskas ielas rekonstrukcija – par kopējo summu gandrīz četri miljoni eiro.

Jelgavas pilsētas pašvaldības projekta koncepts “Inženiertehniskās infrastruktūras uzlabošana uzņēmējdarbības attīstībai bijušā lidlauka teritorijā Jelgavā” paredz Meiju ceļa rekonstrukciju posmā no Satiksmes ielas līdz 1. līnijai, izbūvējot arī inženiertehniskās komunikācijas – lietus ūdens kanalizācijas tīklus, apgaismojumu, elektronisko sakaru tīklus, ūdensapgādes un saimnieciskās kanalizācijas tīklus, kā arī elektroapgādes tīklus. Kopējās plānotās izmaksas ir 2,99 miljoni eiro, bet piesaistītais ERAF finansējums – 2 245 434 eiro.

 

Projekta koncepts “Uzņēmējdarbības attīstībai nepieciešamās inženiertehniskās infrastruktūras izveide Dzirnavu un Bauskas ielā” paredz Dzirnavu un Bauskas ielas rekonstrukciju un inženiertehnisko komunikāciju izbūvi – lietus ūdens kanalizācijas, elektroapgādes ārējo tīklu, apgaismojuma, elektronisko sakaru tīklu, gāzes apgādes tīklu, kā arī ūdensapgādes un saimnieciskās kanalizācijas tīklu izbūvi. Kopējās plānotās izmaksas ir 1,98 miljoni eiro, bet piesaistītais ERAF finansējums – 1 462 512 eiro.

 

Projektu koncepti tika iesniegti specifiskā atbalsta mērķa “Teritoriju revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību integrētajām attīstības programmām” ceturtajā projektu iesniegumu atlases kārtā “Ieguldījumi degradēto teritoriju revitalizācijā ekonomiskās aktivitātes veicināšanai pašvaldībās”.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē