24.4 °C, 2.1 m/s, 82.8 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaSarunās “Zinātne.Zoomed.In” zinātnieki tiksies ar skolēniem
Sarunās “Zinātne.Zoomed.In” zinātnieki tiksies ar skolēniem
30/03/2021

No 6. līdz 29. aprīlim otrdienās, trešdienās un ceturtdienās no pulksten 13 līdz pulksten 13.40 un no pulksten 14.30 līdz pulksten 15.10 Izglītības un zinātnes ministrija aicina 11. un 12. klašu skolēnus tiešsaistes sarunās ar Latvijas zinātniekiem un zinātniecēm atklāt dažādu zinātnes nozaru un pētniecības aizraujošo dabu.

Projektā “ZINĀTNE.ZOOMED.IN” jeb “ZINĀTNE.PIETUVINĀTA” piedalīsies 15 zinātnieces un deviņi zinātnieki, pārstāvot vairākas zinātnes nozares un apakšnozares – elektronika, robotika, viedā enerģētika, materiālzinātne, farmakoloģija, molekulārbioloģija, onkoloģija, sabiedrības veselība, izglītības zinātne, medijpratība, sabiedrības zinātne (citizen science), etnobotānika, medicīnas tiesības un citas.

 

Projektā piedalīsies zinātnieki un zinātnieces no 13 zinātniskajām institūcijām un vadošajām universitātēm Latvijā un ārvalstīs, tostarp LLU pētniece Ilga Gedrovica, informē universitātē.

 

Lai iesaistītu skolēnus projektā, klases skolotājs var izvēlēties dienu un laiku, kad klase var tikties ar zinātnieku no saraksta kurp.es kalendārā. Kalendārā pieejams apraksts par zinātnieku un pieteikšanās anketa, kur skolotājs reģistrē klasi. Klases var pieteikties uz vairākām sarunām, tomēr jāņem vērā, ka katrā sarunā ir ierobežots skolēnu skaits.  Pēc reģistrācijas skolotājs savā e-pastā saņem Zoom pieejas datus, kurus nosūta klasei, kas tiksies ar zinātnieku.

 

Pirms sarunas skolotājs var aicināt klasi noskatīties īsu video par zinātnieku vai zinātnieci, ar kuru būs tikšanās, lai skolēni gūtu ieskatu tēmā un tiekoties varētu piedalīties konkursā par video redzēto. Lai sarunas laikā varētu piedalīties konkursā, skolēniem jāizmanto Kahoot! aplikācija telefonā vai lietotne “kahoot.com datorā.

 

Detalizētākai informācijai par pasākuma norisi lūgums sazināties, zvanot pa tālruni 29104032 vai rakstot e-pastā: zinatne@izm.gov.lv.

 

“ZINĀTNE.ZOOMED.IN” notiek ERAF projekta Nr. 1.1.1.5/17/I/002 “Integrētie nacionālā līmeņa pasākumi Latvijas pētniecības un attīstības interešu pārstāvības stiprināšanai Eiropas pētniecības telpā” ietvaros.

 

 

Foto un informācija: Izglītības un zinātnes ministrija