17.5 °C, 2.9 m/s, 84.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaSaslimstība ar gripu pilsētā ir mazinājusies, bet epidēmija nav atcelta
Saslimstība ar gripu pilsētā ir mazinājusies, bet epidēmija nav atcelta
21/01/2020

Saslimstība ar gripu Jelgavā šobrīd ir mazinājusies – pēc aktuālajiem Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) gripas un elpceļu infekciju monitoringa datiem, Jelgavā ir reģistrēti 50,9 saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Lai arī monitoringa dati rāda, ka gripas epidēmijas slieksnis nav sasniegts, tomēr Latvijā vēl ir izsludināta gripas epidēmija. Jelgavas pilsētas slimnīcā joprojām ir noteikta karantīna.

“Pēc monitoringa datiem pagājušajā nedēļā Jelgavā reģistrēti 50,9 saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, bet vēl nedēļu iepriekš – 132,8 gadījumi. Tas nozīmē, ka Jelgavā saslimstība ar gripu šobrīd ir mazinājusies, taču mēs pieļaujam, ka drīzumā varētu būt gaidāms otrs augstas saslimšanas vilnis,” stāsta SPKC Zemgales reģionālās nodaļas vecākā epidemioloģe Olga Kovaļauska, norādot, ka pagājušajā nedēļā gan ir pieaudzis to cilvēku skaits, kuri saslimuši ar augšējo elpceļu infekcijām. Aizvadītajā nedēļā reģistrēti 899,2 augšējo elpceļu saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, bet vēl nedēļu iepriekš – 514,4 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

 

Izglītības iestāžu apmeklējums ir labs. Skolu apmeklējums pagājušajā nedēļā bija 91,1 procents (nedēļu iepriekš – 93,4 procenti), bet pirmsskolas izglītības iestāžu – 84,5 procenti (nedēļu iepriekš – 81,9 procenti).

 

“Lai gan epidēmijas slieksnis šobrīd nav pārsniegts, joprojām Latvijā ir izsludināta gripas epidēmija. Tā tiks pārtraukta tikai brīdī, kad monitoringā iekļautajās teritorijās vismaz divas nedēļas rādītāji būs zem epidēmijas sliekšņa,” skaidro O.Kovaļauska, piebilstot, ka epidēmijas slieksnis ir 100 saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

 

Būtiski uzsvērt, ka monitoringā tiek iekļauti dati no trīs pilsētas ģimenes ārstiem, kuru kopējais apkalpojamo pacientu skaits sasniedz desmit procentus no Jelgavas iedzīvotāju skaita, kā arī pilsētas ārstniecības iestādes.

 

Jelgavas pilsētas slimnīcā joprojām ir noteikta karantīna. Karantīnas laikā tuvinieki drīkst apmeklēt tikai ļoti smagi slimus pacientus, kuriem nepieciešama kopšana un atļauju devis ārstējošais ārsts, izsniedzot īpašu caurlaidi. Savukārt pārējos gadījumos tiek nodrošināta iespēja pacientam atstāt sūtījumu, kuru slimnīcas darbinieki nodos konkrētam slimniekam. Sīkāku informācija par sūtījumu nodošanas iespēju var atrast Jelgavas pilsētas slimnīcas mājaslapā www.jpslimnica.lv.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē