27 °C, 1.6 m/s, 77.7 %

Pilsēta

Sākumlapa JaunumiPilsētaRemontdarbi uz apvedceļa ietekmē satiksmes intensitāti pilsētā
Remontdarbi uz apvedceļa ietekmē satiksmes intensitāti pilsētā
20/06/2024

Turpinoties valsts autoceļa A8 remontam posmā no Dalbes līdz tiltam pār Vircavas upi, autovadītājiem ir jārēķinās pat ar stundu ilgu laiku, lai šķērsotu šo ceļa posmu. Daudzi šoferi izvēlas to apbraukt caur Jelgavas centru, tāpēc intensīvākajās satiksmes stundās sastrēgumi veidojas, arī iebraucot un izbraucot no pilsētas.

Remontdarbus uz valsts autoceļa organizē VSIA “Latvijas valsts ceļi”, un šobrīd tur ir noteikts ātruma ierobežojums 70 un 50 km/h, kā arī satiksmes regulēšanai uzstādīti trīs reversie luksofori. Kā informē “Latvijas valsts ceļi”, paredzamais būvobjekta šķērsošanas laiks ir apmēram 60 minūtes, salīdzinot ar 9 minūtēm ierastas satiksmes apstākļos.

Tā kā daudzi autovadītāji, lai izvairītos no braukšanas pa apvedceļu, izvēlas doties caur Jelgavas centru, intensīvākajās satiksmes stundās arī pilsētā veidojas sastrēgumi. Satiksmes ierobežojumi un lēnāka automašīnu kustība paredzama visu būvdarbu laiku, kas plānots līdz 25. augustam. Darbi ietver asfalta seguma izlīdzinošo frēzēšanu, drošības barjeru demontāžu un šķembu mastikas asfalta dilumkārtas būvniecību 4 centimetru biezumā.

Šobrīd valsts autoceļu tīklā kopumā notiek būvdarbi 71 valsts autoceļu posmā, daudzos no tiem ir ieviesta reversā satiksme, ko regulē ar luksoforiem. Remontdarbu dēļ ierobežojumi ir arī uz Jelgavas šosejas (A8) no Jaunolaines līdz Rīgai, kur ātrums noteikts 70 un 50 km/h, paredzamais remontposma šķērsošanas laiks ir 45 minūtes.