28.8 °C, 2.9 m/s, 55.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSatiksmei slēgts applūdušais Miezītes ceļa posms
Satiksmei slēgts applūdušais Miezītes ceļa posms
01/03/2021

Ceļoties ūdens līmenim Svētē, pirmdienas pēcpusdienā applūdis Miezītes ceļš pie koka pastaigu laipām, līdz ar to Miezītes ceļš posmā no Sniega ielas līdz Kūliņu ceļam satiksmei uz laiku ir slēgts. Iedzīvotāji apbraukšanai aicināti izmantot Sniega ielu, Būriņu ceļu, Kūliņu ceļu un Vītolu ceļu.

Pašvaldības operatīvās informācijas centrs (POIC) informē, ka Svētē ūdens līmenis pēdējās diennakts laikā paaugstinājies par 49 centimetriem un šobrīd ir 1,53 metri. Līdz ar ūdens līmeņa kāpumu applūdis Miezītes ceļš posmā starp Sniega ielu un Kūliņu ceļu, un Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” nolēmusi to slēgt, lai nesabojātu brauktuves segumu. Tur jau uzstādītas ceļa zīmes, kas aizliedz caurbraukt šo ielas posmu. Autovadītāji aicināti izmantot Sniega ielu un Vītolu ceļu.

 

Jāpiebilst, ka ūdens pieaugums jūtams arī Svētes palienes pļavās, kur atrodas koka laipu takas.

 

POIC ziņo, ka pirmdien ūdens līmenis strauji cēlies arī Lielupē – pēdējo astoņu stundu laikā pieaugums ir 30 centimetri. Šobrīd ūdens līmenis Lielupē kopš palu sākuma pacēlies par 1,16 metriem. POIC norāda, ka iespējama zemāku vietu applūšana, bet tas vairāk attiecas uz palienēm ārpus pilsētas robežas.

 

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs informē, ka no Staļģenes nāk lielas ledus un ūdens masas. Lielupē pie Staļģenes ūdens līmenis pirmdien paaugstinājies par 0,8 metriem, kopš palu sākuma – par 3,3 metriem.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta, “Pilsētsaimniecība”

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē