25.3 °C, 1.6 m/s, 82 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaSatiksmes ielas ūdensvada un kanalizācijas tīklu rekonstrukcijai nepieciešams vairāk nekā pusmiljons eiro
Satiksmes ielas ūdensvada un kanalizācijas tīklu rekonstrukcijai nepieciešams vairāk nekā pusmiljons eiro
07/04/2021

Lieldienu brīvdienās Satiksmes ielā notika ūdensvada avārija. SIA Jelgavas ūdens operatīvi reaģēja un, lai pēc iespējas ātrāk atjaunotu ūdenspadevi 16 mājām, avāriju likvidēja. Šobrīd uzņēmums avārijas vietā uz ielas ieklās auksto asfaltu, taču tas ir tikai pagaidu risinājumus, jo tiklīdz to ļaus laikapstākļi un tehnoloģija abās nesenajās avārijas vietās Satiksmes ielā starp Traktoristu un Vasaras ielu tiks pilnībā atjaunots segums, izmantojot karsto asfaltu. Iedzīvotāju sašutums ir saprotams, jo Satiksmes ielā tikai pagājušajā gadā par pašvaldības līdzekļiem tika nomainīta asfalta virskārta. Taču būtiski uzsvērt, ka tur netika veikta pilna ielas seguma nomaiņa un arī ūdensvada un kanalizācijas tīkli šajā ielā netika rekonstruēti. Lai nomainītu tikai 500 metrus ūdensvada un 500 metrus kanalizācijas tīklu, būtu nepieciešams vairāk nekā pusmiljons eiro no pašvaldības budžeta, jo diemžēl esošo tīklu rekonstrukcijai nav iespējams piesaistīt Eiropas Savienības fondu līdzekļus, skaidro SIA Jelgavas ūdens valdes loceklis Edgars Līcis.

Satiksmes ielā 200 milimetru ķeta (čuguna) ūdensvads un 500 milimetru kanalizācijas vads ir būvēts 1980. gadā. “Ķeta vadu specifika ir tā, ka tos iespaido svārstīgi laikapstākļi – it īpaši ziemā un pavasarī, kad zeme sasalst un atkūst, kā arī mainās gruntsūdens līmenis. Līdz ar to arī veidojas šādas avārijas, no kurām diemžēl neesam pasargāti,” skaidro “Jelgavas ūdens” tehniskais direktors Viktors Juhna.

 

Jāatgādina, ka Satiksmes ielas seguma atjaunošanu pašvaldībai izmaksāja 658 000 eiro. Taču, ja ielai būtu veikta pilna rekonstrukcija, šīs izmaksas būtu vismaz uz pusi lielākas. Savukārt tīklu nomaiņai būtu nepieciešams vēl vairāk nekā pusmiljons eiro. Līdz ar to kopējā summa būtu vairāk nekā 1,5 miljoni eiro. Tā kā šiem mērķim nav iespējams piesaistīt ES fondu līdzekļus, tad pašvaldībai būtu jāatsakās no Satiksmes ielas rekonstrukcijas. Taču ņemot vērā to, cik kritiskā stāvoklī bija Satiksmes ielas asfalta segums, pašvaldība lēma par saviem līdzekļiem atjaunot vismaz ielas seguma virskārtu, lai uzlabotu ceļa satiksmes drošību.

 

Būvprojekts “Satiksmes ielas posma no Meiju ceļa līdz Ganību ielai braucamās daļas seguma atjaunošana” realizēts 2020. gada septembrī.

Paveiktais:

  • atjaunots asfaltbetona segums posmā no Meiju ceļa līdz Ganību ielai;
  • sakārtota esošās lietus ūdens savākšanas un novadīšanas sistēma posmā no Meiju ceļa līdz Ganību ielai, atsevišķās vietās nomainīti esošie un izbūvēti jauni lietus ūdens uztvērēji, ieskaitot pievadu izbūvi, izbūvētas divas lietus kanalizācijas akas, 8 gūlijas un lietus kanalizācijas kolektors 86.3 m;
  • izbūvēta jauna gājēju pāreja krustojumā ar Vasaras ielu;
  • pārbūvēta esošā gājēju pāreja pie Traktoristu ielas;
  • sakārtota autobusu pieturvieta pie Traktoristu ielas, to nedaudz pārceļot uz Meiju ceļa pusi tālāk no gājēju pārejas, lai nodrošinātu redzamību un gājēju drošību;
  • uzstādīta jauna nojume pie daudzstāvu ēkām esošajā pieturvietā un nobruģēta pieeja;
  • pārbūvēta ietve ar betona bruģakmens segumu posmā no iebrauktuves uz Satiksmes ielas 59 iekšpagalmu līdz Meiju ceļam;
  • uzstādītas jaunas ceļa zīmes un ieklāts horizontālais marķējums;
  • Ganību ielas posmā no Kazarmes ielas līdz Satiksmes ielai, Vasaras ielas posmā no Satiksmes ielas līdz Pionieru ielai un Namdaru ielas posmā no Pionieru ielas līdz Traktoristu ielai veikta ielas seguma divkārtu virsmas apstrāde.

 

Foto: “Pilsētsaimniecība”

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē