6.9 °C, 4.4 m/s, 48.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaSatiksmes organizācija Ledus skulptūru festivāla laikā; pilsētā iespējami būtiski sastrēgumi
Satiksmes organizācija Ledus skulptūru festivāla laikā; pilsētā iespējami būtiski sastrēgumi
01/02/2024

No 2. līdz 4. februārim Pasta salā un Jāņa Čakstes bulvārī notiks 25. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls un Jelgavā ir ieviesta virkne satiksmes izmaiņu. Pasākuma laikā pilsētā būs paaugstināta satiksmes intensitāte un sastrēgumi, tādēļ autovadītāji , lai no tiem izvairītos, aicināti pēc iespējas neizmantot Lielupes tiltu.

Līdz 5. februāra vakaram būs slēgta satiksme Jāņa Čakstes bulvārī posmā no Raiņa ielas līdz Lielajai ielai, Raiņa iela posmā no Akadēmijas līdz Jāņa Čakstes bulvārim, Ūdens iela un Driksas iela posmā no Akadēmijas ielas līdz Jāņa Čakstes bulvārim. Gājējiem nodrošināta piekļuve krodziņam “Istaba” un Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes 1. un 2. studentu viesnīcai. Iedzīvotājiem šajā rajonā piekļuve mājoklim tiek nodrošināta. Tāpat līdz 5. februārim ir slēgts gājēju tilts “Mītava”, kas festivāla dienās būs pieejams tikai festivāla apmeklētājiem.

Stāvlaukumi

Jelgavas pilsētā Driksu un Lielupi šķērso tikai viens autotilts, tādēļ, paaugstinoties satiksmes intensitātei, festivāla laikā gaidāmi sastrēgumi. Ledus skulptūru festivāla apmeklētāji aicināti automašīnas novietot tajā upes krastā, no kuras plānots iebraukt pilsētā, un neizmantot Lielupes tiltu, savukārt jelgavnieki uz pasākumu aicināti doties kājām vai izmantot pilsētas sabiedrisko transportu. Tāpat festivāla viesi, kas Jelgavā plāno ierasties no Rīgas, lūgti izmantot vilcienu.

Iebraucot pilsētā no Rīgas puses, automašīnas varēs novietot stāvlaukumos, kas būs pieejami abos upes krastos, Zemgales Olimpiskā centra, Jelgavas ledus halles un citos stāvlaukumos. Iepazīties ar satiksmes organizāciju pilsētā un sekot līdzi izmaiņām var navigācijas lietotnē “Waze”.

Apmeklētājiem gan jāņem vērā, ka laikapstākļi var ieviest korekcijas stāvlaukumu pļavā pretī Jelgavas pilij un Cukura ielā, pļavā pie Lielupes labā krasta promenādes izmantošanā. Lūgums aktuālajai informācijai sekot līdz Jelgavas pilsētas sociālajos tīklos “Facebook” Jelgavas pilsēta un “Instagram” @jelgavs_pilseta.

Savukārt, iebraucot pilsētā no Dobeles vai Šauļu puses, autovadītāji aicināti izmantot stāvlaukumu Sporta ielā 2C, kur paredzētas vietas vieglajām automašīnām un autobusiem.

Tūroperatori un tūrisma aģentūras autobusus var novietot stāvlaukumā aiz Jelgavas pils un Pilssalas ielā 1. Šie stāvlaukumi būs paredzēti tikai autobusiem. Pilssalas ielu, nogriežoties no Lielās ielas, šķērso Lielupes tilts, tādēļ jāņem vērā, ka autobusam jābūt ne augstākam par četriem metriem. Pilssalas ielā pie tējas namiņa “Silva” tiks organizēts stāvlaukums personām ar invaliditāti, un to varēs izmantot, uzrādot invalīdu stāvvietas izmantošanas atļauju un to izvietojot automobiļa salonā pie priekšējā stikla. Pilsētas caurbraucēji aicināti neiebraukt Jelgavas centrā un tā apbraukšanai izmantot autoceļu A8 Rīga–Jelgava–Lietuvas robeža (Meitene) un A9 Rīga–Liepāja.

Izmanto “Waze”!

Jelgavas pašvaldība festivāla laikā sadarbosies ar navigācijas lietotni “Waze”, kurā ikvienam būs pieejama karte ar iezīmētiem stāvlaukumiem un satiksmes ierobežojumiem Jelgavā Ledus skulptūru festivāla laikā. Autovadītāji tiešsaistē reāllaikā varēs saņemt satiksmes informāciju, kas palīdzēs plānot savu maršrutu.

Savukārt savlaicīgi iepazīties ar satiksmes ierobežojumiem, piebraucamajiem ceļiem un stāvlaukumiem iespējams satiksmes shēmā.

Ieejas un izejas festivāla teritorijā

Lai iekļūtu festivāla teritorijā un izkļūtu no tās, darbosies trīs ieejas un izejas (skatīt karti), kas atradīsies:

  • Pilssalas ielā pie tējas namiņa;
  • Jāņa Čakstes bulvārī pie krustojuma ar Lielo ielu;
  • pie Jelgavas Studentu teātra Jāņa Čakstes bulvārī 7 (ieeja no Driksas ielas).

Kases un biļešu tirdzniecība

Lai samazinātu rindas pie festivāla kasēm, apmeklētāji biļetes aicināti iegādāties vietnē www.bilesuparadize.lv. Pie ieejas tās var uzrādīt arī elektroniski viedierīcē.

Kases atradīsies Pilssalas ielā pie tējas namiņa, Jāņa Čakstes bulvārī pie krustojuma ar Lielo ielu, pie Jelgavas Studentu teātra Jāņa Čakstes bulvārī 7 (ieeja no Driksas ielas), stāvlaukumā pretī Jelgavas pilij un Jelgavas kultūras namā (2. februārī kase strādā no pulksten 14 līdz 19, 3. februārī – no pulksten 10 līdz 15).

Ņem vērā!

  • Starptautiskā ledus skulptūru festivāla apmeklētāji aicināti neņemt līdzi mājas mīluļus – pasākuma teritorijā ieeja ar suņiem būs liegta.
  • Lai pasargātu sevi un apkārtējos, festivāla teritorijā netiks ielaisti apmeklētāji ar velosipēdiem, skrejriteņiem un citiem pārvietošanās līdzekļiem.
  • Apskates objektus atļauts fotografēt un filmēt, bet bezpilota gaisa kuģu jeb dronu lidojums obligāti jāsaskaņo pašvaldībā, sazinoties pa e-pastu marketings@jelgava.lv.
  • Festivāls notiek brīvā dabā, tādēļ lūgums ģērbties atbilstoši laikapstākļiem un izvēlēties pastaigām brīvdabā piemērotus apavus.

Informācijas tālruņi Starptautiskā ledus skulptūru festivāla laikā

Pašvaldības operatīvās informācijas centrs – 8787.

Jelgavas reģionālais Tūrisma informācijas centrs – 63005445, 63005447.

Ierodoties uz pasākumu, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Jelgavas pašvaldībā ir pieejama ŠEIT.

Plašāka informācija par festivālu un tā programma ir pieejama ŠEIT.