20.8 °C, 1.9 m/s, 75.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSatiksmes uzraudzības inspektori saņem jaunu auto
Satiksmes uzraudzības inspektori saņem jaunu auto
04/07/2006

Jaunais automobilis ir nomainījis jau krietni nolietoto Wolksvagen Transporter, kas tika pārņemts no PP Patruļdienesta un līdz šim brīdim veica Satiksmes uzraudzības nodaļas transporta funkciju. Jaunā auto cena ieskaitot pievienotās vērtības nodokli ir 6900 lati.

Kopš jaunās nodaļas izveidošanas ir pagājuši vairāk kā trīs mēneši, tomēr ņemot vērā sastādīto protokolu daudzumu, autovadītāji savus ieradumus maina ļoti kūtri. Līdz šim par automobiļu apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpumiem kopumā ir sastādīti 1986 protokoli 20 210 latu apmērā. Turklāt īpaša vērība tiek piešķirta invalīdu autostāvvietām gan pie lielveikaliem, gan pie citā sabiedriskām būvēm. Par spēkratu neatļautu novietošanu invalīdu stāvvietās līdz šim ir sastādīti 35 protokoli. Par stāvēšanu invalīdiem paredzētajās autostāvvietās, sods tiek piemērots 20 latu apmērā, bet citur par stāvēšanas un apstāšanās noteikumu pārkāpšanu tiek piemērots 10 latu liels sods.

„Jaunā Satiksmes uzraudzības inspekcija sevi ir jau attaisnojusi, pierādot, ka aktīvi strādājot var mainīt ne tikai autovadītāju ieradumus novietot auto, kur pagadās, bet arī veicināt aktīvāku sabiedrības iesaistīšanos ziņojot par pārkāpējiem”, uzsver G.Akmentiņš.

Satiksmes uzraudzības inspektori sastādīto protokolu pielīmē automobiļiem uz priekšējiem logiem, bet automobiļu vadītājiem ir pienākums šos protokolus apmaksāt bankā. Līdz šim no 1986 protokoliem neapmaksāti ir 749 protokoli. Tiem neapzinīgajiem autovadītājiem, kuri izvairās no soda apmaksas, tiks liegts veikt automobiļu tehnisko apskati, to pārreģistrēt, kā arī šķērsot valsts robežu.

Lai izskaustu patvaļīgo automobiļu novietošanu Jelgavas ielās, īpaši invalīdu stāvvietās, satiksmes uzraudzības inspektori mudina pilsētas iedzīvotājus vēl aktīvāk ziņot par apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpumiem, griežoties Jelgavas pašvaldības policijā pa tālruni 3022251.

Informāciju sagatavoja Jelgavas pašvaldības
preses sekretārs Jānis Zemene