20.4 °C, 1.5 m/s, 96.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaSaulgriežu naktī Pasta salā kvēlo šamota skulptūras
Saulgriežu naktī Pasta salā kvēlo šamota skulptūras
21/06/2022

Noslēdzot nu jau desmito Starptautisko lielformāta keramikas uguns skulptūru simpoziju Jelgavā, vasaras saulgriežos Pasta salā kvēloja četras simpozija laikā tapušās šamota skulptūras. Pieci mākslinieki simpozija jubilejas gadā desmit dienās radījuši lielformāta keramikas skulptūras par tēmu “Zīmes un nozīmes”. Tās papildinās Valdekas pils apkārtni.

No 11. līdz 21. jūnijam Jelgavā norisinājās Starptautiskais lielformāta keramikas uguns skulptūru simpozijs. Aptuveni 800 kilogramus šamota četros mākslas darbos pārvērta Jelgavas mākslinieki Ilze Emse-Grīnberga un Jānis Leimanis, tēlnieki no Lietuvas Viļus Šļuzelis un Irēna Šļuzeliene, kā arī pirmo reizi simpozijā piedalījās starptautiski pazīstamā keramiķe no Gruzijas Nato Eristavi.

 

Desmit dienās tapis “Totēms” (autore N.Eristavi), “Madonna” (V.Šļuzelis, I.Šļuzeliene), “Uguns burtniecība” (J.Leimanis) un skulptūra “Trusīt, bēdz!” (I.Emse-Grīnberga). Vasaras saulgriežu rītā zem katras skulptūras tika iekurta krāsniņa, lai, pakāpeniski paaugstinot temperatūru, tās karsētu, līdz vakarā sasniedza 1150 grādu temperatūru. Metot virsū sausas zāģu skaidas, skulptūras pēc pusnakts kvēloja. Šo momentu skatītāji uzņēma ar sajūsmu.

 

Jaunās skulptūras vairs nepapildinās šamota skulptūru parku Pasta salā – tas ir pabeigts. Šogad tapušie darbi ar laiku tiks izvietoti pie Valdekas pils Pārlielupē. “Man kā māksliniecei ļoti patīk ideja par skulptūru izvietošanu pilsētvidē un tas, ka pilsētvide tiek sakopta līdzsvarā, izejot arī tālāk no centra. Tā ir ļoti laba tendence, un patiesi ceru, ka jelgavnieki pret šiem darbiem būs tikpat toleranti, cik pret Pasta salas skulptūru parku,” tā simpozija vadītāja māksliniece I.Emse-Grīnberga.

 

Jāpiebilst, ka Jelgavā lielformāta keramikas uguns skulptūru simpozijs tiek rīkots kopš 2012. gada. Šobrīd 24 šamota skulptūras apskatāmas īpaši veidotā pastaigu parkā Lielupes krastā Pasta salā, viena lielformāta keramikas skulptūra izvietota pie LLU Meža fakultātes un viena – pie Jelgavas Mākslas skolas. 

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē