4.3 °C, 3.6 m/s, 92.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiSavā 25 gadu jubilejā “Benefice” aicina uz izrādi “Cilvēkbērns”
Savā 25 gadu jubilejā “Benefice” aicina uz izrādi “Cilvēkbērns”
03/04/2024

4. maijā pulksten 17 Jelgavas kultūras nama skatuvi ar 25. gadu jubilejas izrādi “Cilvēkbērns” ierībinās profesionālās ievirzes deju skola “Benefice”. “Šis ir stāsts par pieaugšanu. Kad esam lieli, stāvam uz savām kājām, kad pasaulei jāpierāda sava būšana, gribam atgādināt savas jau piedzīvotās uzvaras, bet vienlaikus parādīt – kā savu ikdienu šodien izdzīvo un kā nākotni redz mūsu dejotāji,” par jaundarbu, kas radīts jubilejas reizei, stāsta “Benefices” mamma un izrādes mākslinieciskā vadītāja Annika Andersone.

Atminoties kolektīva rašanās stāstu pirms 25 gadiem, A.Andersone stāsta: visa pamatā ir bijusi nejaušība. 1999. gadā viņa kā aizrautīga dejotāja, bet vienlaikus horeogrāfijas kursa studente Kultūras koledžā saņēmusi piedāvājumu no “Jundas” vadīt aerobikas pulciņu. “Tolaik pulciņā bija ap 40 meitenēm un jau pēc pusgada mēs sapratām – viss ir daudz nopietnāk par vienkārši aerobiku. Tā ātri vien radusies ideja par deju pulciņu, aptauja, lai atrastu tam piemērotu nosaukumu, bet vēlāk arī vārda došanas svētki un pirmais koncerts uz Jelgavas kultūras nama skatuves,” stāsta A.Andersone, skaidrojot: tā, pašai nemanot, aerobikas pulciņš pārtapis sākotnēji par deju pulciņu, tad interešu pulciņu, vēlāk pilnvērtīgu kolektīvu un šobrīd – jau deju skolu. Pa šiem gadiem ievērojami audzis arī dejotāju skaits – no pirmajiem 40, vēlāk 100, bet pirms pirms pandēmijas laika – pat 350 dažāda vecuma laikmetīgās dejas dejotājiem.

Lai gan pandēmijas laikā kolektīvs piedzīvoja sava veida lūzuma punktu, jo dejas caur datora ekrānu bija pārāk liels izaicinājums mazākajiem dejotājiem, palika tie, kam deja patiesi ir dzīvesveids. “Lielākā Latvijas kolektīva statuss uz laiku piederēja mums, bet tā nekad nav bijusi prioritāte. Šobrīd kolektīvā ir palikuši tie, kuriem deja ir kas vairāk par brīvā laika pavadīšanu – tā ir tiekšanās uz profesionalitāti, rūpes par ķermeni un veselību, iedziļināšanās izdejotajās tēmās,” skaidro A.Andersone.

Atklājot, kas sagaida skatītājus jubilejas izrādē, “Benefices” mamma atzīst: pasākumam izvēlēta patiesi oriģināla koncepcija, uz kuru iedrošinājis izrādes režisors un bijušais dejotājs Jānis Grūtups. Kopdarbā pieņemts lēmums par atkāpšanos no ierastā formāta izdejot mīļāko – tā vietā radīts jaundarbs. “Izdejot jau radīto būtu vieglākais ceļš, tomēr izlēmām, ka pakavēties atmiņās vienmēr varēsim, izskatot arhīva video. Šoreiz sarunā ar dejotājiem no trīs līdz pat 30 gadu vecumam mēs centāmies uzzināt, kā katrs no viņiem jūtas savā vecumā – kas ir tas, kas satrauc, priecē, kādi ir nākotnes sapņi. Atbilstoši vecuma grupām, katram tā dzīves garša un redzējums, izrādās, ir citādāks. Piemēram, mazākie sapņo kļūt par pasaules slaveniem dejotājiem, vidējie alkst būt sadzirdēti un uzklausīti, bet lielākie – piedzīvot mīlestību un cenšas paspēt savienot visus pienākumus pieaugušo dzīvē. Visas šīs sajūtas un pārdomas līdz pat zīmīgajam 25 gadu vecumam, tiks izdejoti sajūtām atbilstošās radītajās dejās. Izrādē šis stāsts savīsies izaugsmes ceļā, kas atspoguļo mūsu pagātni, tagadni un nākotni,” skaidro A.Andersone.

Viņa norāda, ka dejotāju vidū izrādē būs redzami gan esošie, gan arī bijušie kolektīva dejotāji. Tā, piemēram, uz skatuves satiksies pat divas paaudzes – bijušās dejotājas mammas un viņu meitas, kas laikmetīgajās dejās tik jaunam kolektīvam nav nemaz tik bieža parādība. Tāpat koncertam pievienosies dejotāji, kas raduši iespēju ierasties no ārzemēm, kā arī dejotāji, kuri uzsāka kolektīvā dejot trīs gadu vecumā un turpina to darīt arī savā pilngadībā. “Ar lielu prieku, mīlestību un nepacietību gaidām šo notikumu un aicinām kopā ar mums izdzīvot šo saviļņojošo “Cilvēkbērna” stāstu,” aicina A.Andersone.

Biļetes uz pasākumu pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī tiešsaistē www.bilesuparadize.lv. Jāpiebilst, ka, līdz ar lielo interesi par koncertizrādi, tās norise tiek plānota arī 5. maijā pulksten 12. Biļetes uz otro “Cilvēkbērna” koncertizrādi Jelgavas kultūras namā jau tuvākajā laikā būs pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs.