30.2 °C, 3.3 m/s, 38.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaSejas vairogus turpmāk drīkst lietot tikai kopā ar sejas masku
Sejas vairogus turpmāk drīkst lietot tikai kopā ar sejas masku
02/02/2021

Lai pasargātu sevi un citus no saslimšanas ar Covid-19, turpmāk sejas vairogus personas drīkstēs lietot tikai kopā ar sejas masku, informē Veselības ministrijā. Īpaši svarīgi tas ir šobrīd, kad iespējama ir vīrusu jaunā, daudz lipīgākā paveida izplatība sabiedrībā.

2. februārī valdība atbalstīja Veselības ministrijas priekšlikumu noteikt stingrākas prasības – sejas vairogus izmantot drīkst, bet tikai kopā ar sejas maskām. Šāda prasība attieksies arī uz tirdzniecības jomas darbiniekiem.

 

Šobrīd ir pierādīts, ka gan vienreizlietojamo medicīnisko sejas masku, gan daudzreizlietojamo nemedicīnisko sejas masku lietošana samazina risku pārnest SARS-CoV-2 infekciju no cilvēka uz cilvēku. Savukārt sejas vairogu efektivitāte nav pierādīta.

 

Lai ierobežotu vīrusa izplatību, mutes un deguna aizsegam ir cieši jāpieguļ sejai, ko nodrošina sejas maska, savukārt gar vairoga malām elpošanas ceļu pilieni brīvi nokļūst apkārtējā vidē. Sejas vairogi var tikt lietoti lai pasargātu acu gļotādu vai seju no pieskaršanās ar rokām, bet ne elpošanas ceļu pilienu uztveršanai, tādēļ tos turpmāk drīkst lietot tikai kombinācijā ar sejas masku.

 

Šo prasību izpildi kontrolēs arī atbildīgās iestādes, kā arī tirdzniecības darbiniekiem būs tiesības neapkalpot pircēju, ja tiks lietots tikai sejas vairogs. Prasības būs spēkā nākamajā dienā pēc grozījumu publicēšanas “Latvijas Vēstnesī”.

 

 

Foto: istockphoto.com

 

Informācija: Veselības ministrija