17.5 °C, 7.7 m/s, 77.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSeptembrī – tehnikas un inovāciju dienas
Septembrī – tehnikas un inovāciju dienas
31/08/2021

Ar daudzveidīgu programmu divās septembra nedēļu nogalēs Jelgavā notiks tehnikas un inovāciju dienas “Mehatrons 2021”. Bezmaksas aktivitātēs tiks popularizēta inženierzinātņu, metālapstrādes un mašīnbūves nozare, piedāvājot inovāciju un tehnikas izstādes, iespējas pieaugušo izglītībai, aktivitātes bērniem, kā arī plašu programmu tehnisko sporta veidu cienītājiem.

Tehnikas un inovāciju dienas “Mehatrons” jau trešo gadu apvieno Inženieru dienas un Metāla svētkus. Pasākuma mērķis ir popularizēt inženierzinātņu, metālapstrādes un mašīnbūves nozari, lai ikvienam iedzīvotājam rosinātu interesi par eksaktajām zinātnēm un tehnisko jaunradi. Arī “Mehatronu” ietekmē epidemioloģiskās drošības prasības, taču viens no pasākuma organizatoriem Jānis Kuķis uzsver, ka ir izdevies saglabāt pasākuma labākās tradīcijas.

 

4. septembrī Pasta salā Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrs apmeklētājus iepazīstinās gan ar pieaugušo izglītības piedāvājumu, gan jaunākajām aktualitātēm tehnoloģijās. Tāpat interesenti tiek aicināti apgūt dažādas tēmas Izglītības skatuvē noklausīties lekcijas, kurām iepriekš jāpiesakās. Tāpat tradicionāli interesenti, iepriekš piesakoties līdz 3. septembrim, piedalīsies metinātāju sacensībās, izgudrojumu stendā “Minox 2021” iepazīstinās ar jauno izgudrotāju paveikto, bet Brīvdabas koncertzālē “Mītava” tiks organizēta Jauniešu jaunrades diena.

 

 

Sporta un atpūtas kompleksā “Rullītis” 4. un 5. septembrī startēs Latvijas triāla čempionāts. 11. septembrī pēc vairāku gadu pārtraukuma pilsētā atgriezīsies kartinga sacensības, kas šoreiz notiks Stacijas parkā. Kartinga sacensību treniņbraucieni plānoti jau 10. septembrī. Savukārt 11. septembrī pļavā pie Lielupes pretī Jelgavas pilij būs auto skaņas turnīrs, kura dalībnieki mērosies auto skaņas sistēmu stiprumā.

 

 

12. septembrī “Mehatrona” pasākumi turpināsies “Rullītī”, piedāvājot ātrumu un adrenalīnu vairākās auto un moto sporta disciplīnās, kur paredzētas ātruma, veiklības, dragreisa un drifta sacensības. Arī pasākumi “Rullītī” skatītājiem ir bez maksas. Reģistrēšanās sportiskajām aktivitātēm un skaņas turnīram ŠEIT.

 

Festivāls notiks, ievērojot visus tajā brīdī spēkā esošos epidemioloģiskās drošības pasākumus, un atbilstoši tiem var tikt ieviesti ierobežojumi. 

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē