18.5 °C, 2.8 m/s, 53.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaSeptiņu valstu mākslinieku darbos Jelgavā atdzīvosies ledus supervaroņi
Septiņu valstu mākslinieku darbos Jelgavā atdzīvosies ledus supervaroņi
05/12/2019

No 7. līdz 9. februārim Jelgavā norisināsies 22. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls, kurā dalībai apstiprināti 30 profesionāli tēlnieki no septiņām valstīm. Nepilnas nedēļas laikā ar tēmu “Supervaroņi” tiks radītas 45 konkursa skulptūras.

Dalībai 22. Starptautiskajā Ledus skulptūru festivālā kopā iesūtīti 111 individuālie pieteikumi un vairāk nekā 50 komandu pieteikumi no 18 valstīm. Atlases procesā tika vērtēta ne tikai ideja, bet arī mākslinieka pieredze, potenciāls un iesūtītās skices atbilstība tēmai. Tēlnieki savas idejas interpretējuši dažādi – kādam tie ir visiem zināmie Holivudas filmu tēli vai tautas vēsturiskie varoņi, citiem tie ir līdzcilvēki, kurus ne vienmēr novērtējam ikdienā.

 

Žūrija izvēlējusies 30 labāko darbu autorus, kuri jau februārī demonstrēs savas prasmes Jelgavā notiekošajā ledus skulptūru konkursā. Konkursam izraudzīti mākslinieki no septiņām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas, Bulgārijas, Ukrainas un Somijas. Tēlnieki, kā ierasts, savas prasmes demonstrēs divās kategorijās – individuālajā un komandu. Festivāla laikā kopumā taps 45 konkursa skulptūras – 30 mazās (individuālās) un 15 lielās (komandu).

 

Apmeklētāji Jelgavā iepazīt dažādus supervaroņus aicināti no 7. līdz 9. februārim Pasta salā, J. Čakstes bulvārī un pirmo reizi Brīvdabas koncertzālē “Mītava”. 

 

040-ieskats-sestdiena-VAKARS-by-kristaps-hercs-by-kristaps-hercs.jpg

 

Jau tradicionāli konkursa skulptūras papildinās lielformātā ledus objekti un paraugdemonstrējumu šovi. Visas trīs festivāla dienas pavadīs plaša kultūras programma visai ģimenei – dienas pirmajā pusē izrādes un rotaļas bērniem, bet vakarā uz skatuves kāps Latvijā iemīļoti mūziķi – “Astro‘n’out”, Ralfs Eilands, “Singapūras Satīns” un daudzi citi mākslinieki.

 

Biļetes tirdzniecībā drīzumā visās Biļešu paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv.

 

Ierodoties uz pasākumu, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un/vai fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēt, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 

 

Foto: JPPI “Kultūra” un Kristaps Hercs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē