23.3 °C, 2.7 m/s, 54.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaSertificēta glābēja bērnus izglīto par drošību uz ūdens
Sertificēta glābēja bērnus izglīto par drošību uz ūdens
04/08/2020

Lielupes labā krasta pludmalē sertificētas glābējas un treneres Agneses Gedrovicas vadībā bērniem un jauniešiem aizvadīta pirmā nodarbība, ar mērķi praktiskā veidā atgādināt un izglītot par drošību uz ūdens. Kā norāda vecāki, kaut arī liela daļa atnākušo bērnu jau prot peldēt, to darīt droši ir vienlīdz svarīgi kā baseinā, tā atklātos ūdeņos.

“Šīs nav nodarbības, lai iemācītos peldēt, bet gan lai atgādinātu par drošību uz ūdens. Sākot nodarbību, tiek novērtēts, kādas ir bērnu peldētprasmes – ko viņi prot, ko neprot. Tad galvenie drošības noteikumi tiek pārrunāti teorētiski, savukārt pēc tam ir vingrinājumi – ar peldēšanas “nūdelēm” jānopeld no viena peldētavas gala uz otru gan uz krūtīm, gan muguras. Tālāk iepazīstam glābšanas vestes, lai bērni prot tās uzvilkt, aiztaisīt un izvēlēties atbilstošu vestes izmēru, kas peldes laikā nenoslīdēs. Izpildām arī glābšanas vingrinājumus, piemēram, ar glābšanas pludiņu, drošības bojām, piepūšamām bumbām un citiem palīglīdzekļiem,” stāsta nodarbības vadītāja A.Gedrovica. Kopumā no 3. līdz 14. augustam tiks aizvadītas astoņas nodarbības, katrā apmācot 10 bērnus. Dalībniekiem līdz 14 gadu vecumam obligāta ir vecāka vai aizbildņa klātbūtne.

 

Vecāki spriež – kaut arī peldētprasmes tiek attīstītas jau agrā vecumā, drošības lomu uzsvērt ir īpaši būtiski, jo ne vienmēr par to tiek atgādināts peldētprasmes treniņos. “Bērni jāmotivē mācīties, lai viņi apzinātos, cik drošība ir svarīga. Abi mani puiši iet 3. klasē, kur ir regulāras peldēšanas nodarbības, tāpēc viņi peld labi. Bet prasmes nozīmē, ka bieži abi vēlas peldēties tur, kur ir dziļāks, un man kā vecākam par to vienmēr ir zināms satraukums. Peldēšanas klasē atgādina par drošību, bet tā vairāk saistīta ar noteikumiem baseinā. Vasarā upē drošības prasības tomēr ir nedaudz citas,” skaidro Gunta Paeglīte, kura uz nodarbību atvedusi savus dēlus.

 

Arī astoņgadīgā Ernesta tētis Arkādijs Gļinko uzsver, ka drošības noteikumu atgādināšana nozīmē lielāku sirdsmieru vecākiem: “Dēls prot peldēt ļoti labi, apmeklē treniņus peldbaseinā, tomēr uzskatu, ka jaunas vai atkārtotas drošības apmācības par sliktu nenāk, īpaši ņemot vērā, ka ārkārtējās situācijas dēļ nenotika skolas peldēšanas nodarbības, kur arī ir ietverta drošības instruktāža. Protams, braucam arī peldēties uz upi, ezeru un jūru, kur bērns jāuzmana pastiprināti – ko viņš dara uz ūdens, kā uzvedas, kā attiecas pret citiem cilvēkiem ūdenstilpnē. Ja zinu, ka bērns pārzina drošības noteikumus, tas nozīmē lielāku mieru arī man.”

 

Jāpiebilst, ka trenere un glābēja A.Gedrovica ir biedrības “Peldēt droši” pārstāve. Biedrība pēdējo gadu laikā iesaistās drošības uz ūdens kā nozīmīgas tēmas aktualizēšanā, tostarp vadot drošības nodarbības. Uz tām aicināti 8–17 gadu veci bērni un jaunieši, iepriekš piesakoties pa tālruni 27827188. Jelgavā paredzētas vēl septiņas nodarbības – 5. augustā pulksten 12, 7. augustā pulksten 12 un 13, 11. augustā pulksten 12, 13. augustā pulksten 12 un 14. augustā pulksten 12 un 13. Jāpiebilst, ka nelabvēlīgu laikapstākļu gadījumā, piemēram, stipra vēja vai lietusgāžu laikā, nodarbības nenotiks. Šādos gadījumos informācija nodarbības dienas rītā tiks publicēta Sporta servisa centra lapā sociālajos tīklos “Twitter” un “Facebook”. Bezmaksas nodarbības par drošību uz ūdens organizē Sporta servisa centrs sadarbībā ar Jelgavas Pašvaldības policiju.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē