18.8 °C, 1.3 m/s, 90.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaSešām personām par neatļautu pulcēšanos piemēro naudas sodu 300 eiro katrai
Sešām personām par neatļautu pulcēšanos piemēro naudas sodu 300 eiro katrai
22/02/2021

Turpinot kontrolēt, cik apzinīgi iedzīvotāji ievēro Covid-19 laikā noteiktos ierobežojumus, Jelgavas pilsētas Pašvaldības policija aizvadītajā nedēļā par neatļautu pulcēšanos sodījusi 14 personas, piemērojot naudas sodu no 100 līdz 300 eiro.

Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijas pārstāve Sandra Matulēna norāda, ka pulcēšanās, kas šobrīd nav atļauta, galvenokārt saistīta ar kopīgu alkohola lietošanu un trokšņošanu, kam nereti seko sadzīviski konflikti. Šādās situācijās nereti palīgā tiek saukta Pašvaldības policija, kas arī konstatē, ka notiek neatļauta pulcēšanās. “Kādā īrētā dzīvoklī Katoļu ielā 17. februārī ap pulksten 2 policija sastapa piecus jauniešus alkohola reibumā, tostarp divus nepilngadīgus. Nepilngadīgā jauniete un nepilngadīgais jaunietis nogādāti katrs savā dzīvesvietā un nodoti vecākiem, bet pilngadīgajām personām par pulcēšanās ierobežojuma pārkāpšanu katram piemērots 300 eiro naudas sods,” stāsta S.Matulēna, papildinot, ka par fiksēto gadījumu arī ziņots dzīvokļa likumiskajam saimniekam.  

 

18. februārī pēc pulksten 19 policija izbraukusi uz izsaukumu Kooperatīva ielā 10. “Notikuma vietā pagrabstāvā sastapti trīs nepilngadīgi jaunieši, kuri spēlēja galda spēli “Saderēsim”. Ar jauniešiem veiktas pārrunas, viņi iepazīstināti ar Ministru kabineta noteikumiem un noteiktajiem ierobežojumiem, un puiši devās katrs uz savu dzīvesvietu,” stāsta S.Matulēna.

Kopumā par pulcēšanās ierobežojuma pārkāpšanu aizvadītajā nedēļā Pašvaldības policija sastādījusi 21 lēmumu: 13 lēmumus, piemērojot soda naudu 100 eiro, divus lēmumus, piemērojot naudas sodu 150 eiro, bet sešos gadījumos piemērots naudas sods 300 eiro.

 

Pašvaldības policijas palīdzība pagājušajā nedēļā bija nepieciešama arī tirdzniecības centrā “Pilsētas pasāža”, kur kāda agresīvi noskaņota sieviete centās apiet rindu, cenšoties iekļūt pa durvīm, pa kurām tiek organizēta tikai iziešana. Šī iemesla dēļ viņai tika liegta iespēja apmeklēt veikalu. Policija ar agresīvi noskaņoto sievieti veica pārrunas, un pēc tam sieviete devās prom.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē