26.4 °C, 3.1 m/s, 36.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaSestdien, 16.novembrī, Tornī atvērtā ekskursija
Sestdien, 16.novembrī, Tornī atvērtā ekskursija
12/11/2019

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs aicina sestdien, 16.novembrī, pulksten 11, iegādājoties biļeti Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa apskatei, doties iepazīt torņa ekspozīcijas kopā ar gidi Sarmīti Bērziņu bez papildus samaksas.

Regulāras ikmēneša atvērtās ekskursijas notiek katra mēneša trešajā sestdienā pulksten 11, ļaujot ikvienam iepazīt Torņa ekspozīcijas un noklausīties gida stāstījumu, kā arī saņemt atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem.

 

Ekskursijas laikā torņa deviņos stāvos kopā ar gidu var apmeklēt trīs ekspozīcijas, kurās iepazīt Jelgavu un tās vēsturi, izzināt pilsētas simboliku, Latvijas brīvvalsts pirmos prezidentus – zemgaliešus, Zemgales tautastērpus, kā arī Sv.Trīsvienības baznīcas vēsturi.

 

Ekspozīcijas ir interaktīvas un ļauj līdzdarboties – atklāt pilsētas ģerboņa noslēpumus, salikt no gabaliņiem Zemgales karti, virtuāli viesoties prezidenta kabinetā, izmēģināt latvju rakstu šūšanu un daudz ko citu. Tāpat ir iespēja kopā ar gidu apmeklēt izstāžu zāli un torņa skatu laukumu 9.stāvā, un uzzināt vairāk par redzamajām pilsētas dominantēm no 37 metru augstuma.

 

Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē būs apskatāma mākslinieka Pauļa Postaža darbu izstāde “Portreti”, Torņa kāpņu telpā būs apskatāma mākslinieces Anitas Rācenes darbu izstāde “Mīlestības atspulgs”, savukārt, 7.stāvā varēsiet apskatīt JRTC veidoto izstādi “Brīvības cīņu piemiņas vietas Jelgavā un apkārtnē”.

 

Torņa atvērtā ekskursija notiks sestdien, 16.novembrī, pulksten 11. Lai piedalītos ekskursijā, jāsedz ieejas maksa Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī – biļetes cena pieaugušajiem ir 2,50 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1,00 EUR, pirmsskolas vecuma bērni torņa ekspozīcijas var apmeklēt bez maksas. Plānotais ekskursijas ilgums ir viena stunda, un iepriekš pieteikties nav nepieciešams.

 

Ekskursijas ar gidu Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī iespējams pieteikt arī citos sev interesējošos laikos, bet par maksu – ekskursijas cena latviešu valodā ar gidu ir 11,00 EUR, bet svešvalodā – angļu, krievu – 15,00 EUR. Iepazīt torņa ekspozīcijas gida pavadībā var gan grupas, gan individuāli apmeklētāji.