19.1 °C, 1.5 m/s, 96.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsSestdien ātrumlaivu sacensību laikā būs ierobežota atpūta Lielupē un pludmalēs
Sestdien ātrumlaivu sacensību laikā būs ierobežota atpūta Lielupē un pludmalēs
15/08/2022

Šogad Latvijas ātrumlaivu čempionātam būs seši posmi, no kuriem viens 20. augustā notiks Jelgavā, Lielupē. Sacensību dienā atpūta pilsētas pludmalēs un Lielupes posmā no autotilta līdz dzelzceļa tiltam būs ierobežota.

Jelgavā 20. augustā notiks Latvijas ātrumlaivu čempionāta ceturtais posms. Sportisti treniņus aizvadīs jau no pulksten 9, bet sacensības sāksies pulksten 11. Apbalvošana plānota ap pulksten 18. “Sportisti katrā laivu klasē veiks trīs braucienus. Saskaņā ar noteikumiem, ja notiek avārija un tobrīd nav veikti 75 procenti no distances, tiek dots atkārtots starts. Līdz ar to sacensības var ieilgt. Ja viss norit gludi, parasti sacensības noslēdzas ap pulksten 17.30 un pulksten 18 ir apbalvošana,” ieskicē sacensību organizators Jelgavas kluba “Paisums” vadītājs Valdis Kuķalks.

 

Jelgavas kluba “Paisums” redzamākais sportists šobrīd ir Mārtiņš Lauss, kurš startēs arī savā dzimtajā pilsētā. “Startēt mājās vienmēr ir patīkami, bet ir cita spriedze un pavisam cita atbildība. Tomēr jāsaka, ka Lielupes trase ir arī bīstama – pašaura, ātrums liels, braucot rodas lieli viļņi, kas laika gaitā arvien vairāk apgrūtina braukšanu,” ieskicē M.Lauss. Viņa galvenā klase ir “RN 2000”, bet viņš pieļauj, ka Jelgavā brauks arī laivu klasē “F 125”. Līdz šim aktīvs sacensību dalībnieks bija arī kluba “Paisums” vadītājs V.Kuķalks, bet šogad pagājis malā. “Pērn pēc Latvijas čempiona titula izcīnīšanas savu tehniku nodevu dēlam Tomam, kurš startēs sacensībās Jelgavā laivu klasē “FR 1000″. Pats šogad vairāk koncentrējos Eiropas čempionātam, kas notiks septembra beigās Vācijā. Pat iegādājos jaunu laivu, kas tiek pārbūvēta un pieregulēta manām vajadzībām,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” stāsta V.Kuķalks, piebilstot: nav gan izslēgts, ka šosezon kādā no Latvijas čempionāta posmiem viņš tomēr nostartēs. Jāpiebilst, ka sacensībās piedalās arī jelgavnieks Jānis Simanovs, kurš gan pārstāv Aizkraukles klubu “Motorsport77”, un arī viņu, visdrīzāk varēs redzēt Jelgavas posmā.

 

Sacensības rīko Jelgavas ūdens motosporta klubs “Paisums” sadarbībā ar Jelgavas pašvaldības iestādi “Sporta servisa centrs” un Latvijas Ūdens motosporta federāciju.

 

 

Foto: Jelgava.lv