16.5 °C, 0.6 m/s, 86.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaSestdien dos startu vasaras tūrisma sezonai
Sestdien dos startu vasaras tūrisma sezonai
30/04/2018

5. maijā Jelgavā tiks atklāta jaunā vasaras tūrisma sezona ar saukli “Dodies dabā!”. Jelgavnieki šajā sestdienā aicināti doties laivu braucienā, piedalīties fotoorientēšanās sacensībās pilsētā un izzinošā ekskursijā pa Langervaldes mežu gida pavadībā.

Jelgava ir viena no zaļākajām Latvijas pilsētām, un, lai baudītu dabu, nav pat jādodas ārpus pilsētas. Tepat ir Lielupes palienes pļavas, kur mīt savvaļas zirgi un jau drīzumā apmeklētāju rīcībā tiks nodots skatu tornis, no kura varēs vērot zirgus un pilsētas panorāmu, kā arī būs izveidota labiekārtota atpūtas vieta. Tāpat jau šobrīd iedzīvotāji var baudīt nesteidzīgas pastaigas Langervaldes mežā, kur izveidota pastaigu taka, Jelgavā ir vairāki parki, pludmales pilsētas centrā un plašas atpūtas iespējas uz ūdens. Tieši tāpēc jaunajā tūrisma sezonā izceļam aktīvo atpūtu dabā, aicinot arī sezonas atklāšanas pasākumā baudīt aktivitātes gan uz sauszemes, gan ūdens.

 

5. maijā pulksten 10 interesenti aicināti piedalīties laivu braucienā pa Platoni, Driksu un Iecavu. Laivu brauciena laikā pie Platones grīvas Lielupē un Pils salā varēs apskatīt Lielupes palienes pļavās mītošos savvaļas zirgus, kā arī, piestājot pils saliņā, doties ekskursijā pa Jelgavas pili un novērtēt daļu no atjaunotajām Jelgavas pils telpām. Kopējais laivu brauciena garums – 16,3 kilometri, plānotais ilgums – aptuveni sešas stundas. Tikšanās laivotājiem sestdienas rītā paredzēta Lietuvas šosejā 7. Dalības maksa ir 28 eiro, ar savu laivu – 5 eiro. Laivu braucienam iepriekš jāpiesakās pa tālruni 23202900 vai e-pastu info@ozolaivas.lv. Šīs vasaras jaunums ir tas, ka laivu braucieni Jelgavas apkārtnē tiks piedāvāti visas vasaras garumā katru sestdienu un svētdienu. Aktuālo piedāvājumu var atrast mājaslapā www.ozolaivas.lv. Tāpat  šovasar Jelgavā darbu sāks vēl viens kuģītis – “Lora”, bet pavisam šovasar Jelgavā būs iespēja izbraukt ar pieciem dažādiem kuģīšiem – “Lora”, “Mītava”, “Frīda”, “Dēzija” un “Carpe diem”. Kuģīši pasažierus sāks uzņemt maija vidū.   

 

Sezonas atklāšanas dienā pulksten 12.30 pie Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa tiks dots starts fotoorientēšanās sacensībām, kas norisināsies divās klasēs – velobraucēju un kājāmgājēju. Komandā jābūt 2–4 dalībniekiem. JRTC informē, ka sacensības ietvers 12 kontrolpunktus maršrutā Jelgavas centrs–Langervaldes mežs un stundas laikā jāatrod pēc iespējas vairāk. Fotoorientēšanās sacensību uzvarētāji saņems tūrisma pakalpojumu sniedzēju sarūpētas dāvanu kartes aktīvai atpūtai: braucieniem ar kuģīšiem, jahtu, katamarāniem un boulinga spēlei. Piedalīšanās fotoorientēšanās sacensībās ir bez maksas.

 

Bet tūrisma sezonas oficiālais atklāšanas pasākums šogad notiks Langervaldes mežā (ieeja no Rubeņu ceļa). No pulksten 14 līdz 16 apmeklētāji varēs doties ekspedīcijā pa mežu gida Agra Zimeļa vadībā, piedalīties orientēšanās spēlē un spēlēt koka galda spēles. Pasākumā uzstāsies pūtēju kvintets Raita Ašmaņa vadībā, tiks apbalvoti fotoorientēšanās sacensību uzvarētāji, bet pasākums noslēgsies ar zupas baudīšanu pie ugunskura. 

 

Langervaldes mežā šajā laikā darbosies arī tūrisma informācijas telts, kurā apmeklētāji varēs iegūt informāciju par sezonas aktualitātēm, aktīvās atpūtas iespējām Jelgavā un apkārtnē, kā arī saņemt 2018. gada tūrisma materiālus un kartes.

 

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Jelgavas reģionālais tūrisma informācijas centrs”

 

Informējam, ka pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts! 

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē