11 °C, 4.8 m/s, 91.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiSestdien Hercoga Jēkaba laukumā – rudens gadatirgus
Sestdien Hercoga Jēkaba laukumā – rudens gadatirgus
18/09/2023

Sestdien, 23. septembrī, no pulksten 10 līdz 15 Hercoga Jēkaba laukumā notiks rudens ražas un stādu gadatirgus, kur savu izaudzēto un darināto jelgavniekiem piedāvās ap 180 tirgotāju. Tajā varēs iegādāties stādus augļu un košuma dārza papildināšanai, sezonālos produktus gardai un veselīgai maltītei, kā arī amatnieku darinājumus. Gadatirgus laikā paredzēta arī kultūras programma. Savukārt skvērā aiz kultūras nama notiks aktivitātes bērniem.

Pašvaldības iestādes “Kultūra” kultūras darba speciāliste Santa Sīle uzsver, ka, neskatoties uz audzētājiem ne vienmēr labvēlīgajiem laika apstākļiem, arī šogad gadatirgū būs plašs gan rudenī stādāmo augu klāsts, gan jau izaudzētais un ziemas krājumiem pārstrādātais. Varēs iegādāties dažādus augļu kokus un ogu krūmus, arī krūmmellenes. Būs visdažādākās ziemcietes un pavasarī ziedošās sīpolpuķes, kā arī rododendri, krizantēmas, rozes un hortenzijas.

Gadatirgū varēs nopirkt svaigas rudens veltes – ābolus, bumbierus, dzērvenes, kartupeļus, sīpolus, ķirbjus, kāpostus un daudz ko citu –, kā arī šos labumus pārstrādātus un gatavus celšanai galdā, piemēram, skābētus kāpostus un gurķus, marinētus ķirbjus, dažādus saldus un sāļus ievārījumus.

S.Sīle ar plašo piedāvājumu uz tirgu aicina ne tikai dārza īpašniekus, bet ikvienu pilsētnieku: “Būs kūpināta gaļa, siers, maize, medus un mājas vīns. Protams, arī mājražotāju ceptie našķi – bulciņas, pīrāgi un sklandrauši.” Tā būs arī laba iespēja laikus iegādāties Ziemassvētku dāvanas, kurām noder māla trauki, klūdziņu un skalu pinumi, tekstils, silti un skaisti cimdi, zeķes, kā arī citi adījumi.

Kā jau kārtīgā gadatirgū, paredzēta arī kultūras programma. Apmeklētāju priekam pie kultūras nama uzstāsies Jelgavas tautas deju ansambļi “Lielupe”, “Diždancis” un “Ritums”, kā arī muzicēs brāļi Puncuļi.

Šogad skvērā aiz kultūras nama īpaši būs gaidīti bērni – plānots, ka darbnīcās varēs radoši izpausties un parādīt savu izdomu, izmantojot rudens veltes. Savukārt mazākajiem saistoša varētu būt iepazīšanās ar minizoo iemītniekiem trušiem un kaziņām, kā arī izjāde uz ponija.

Pasākuma laikā tiks fotografēts un filmēts ar mērķi informēt sabiedrību par aktivitātes norisi, kā arī arhīva uzkrāšanas, dokumentēšanas, saglabāšanas vajadzībām un publicitātes materiālu veidošanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Jelgavas pašvaldībā ir pieejama ŠEIT.